Tragiczny początek długiego weekendu. Liczne wypadki, są ofiary śmiertelne

W sobotę policja wstępnie odnotowała 12 wypadków, w jednym z nich zginęła jedna osoba. Do południua w niedzielę zaś, na mazowieckich drogach zginęły trzy kolejne osoby.

2023-08-13, 13:50

Tragiczny początek długiego weekendu. Liczne wypadki, są ofiary śmiertelne
Tylko w sobotę i niedzielę do południu na mazowieckich drogach zginęły 4 osoby . Foto: AH/ FORMU

Mazowiecka policja apeluje do użytkowników dróg o szczególną ostrożność i rozwagę, mimo dobrych warunków panujących na drodze. Jak podkreśliła mł. asp. Malwina Wlazło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, paradoksalnie kierowców gubi słoneczna pogoda, która obecnie występuje m.in. na Mazowszu.

- Przy dobrej pogodzie kierowcy jeżdżą szybciej i mają skłonność do brawury. Większy komfort jazdy osłabia czujność i rośnie ochota, by mocniej wcisnąć pedał gazu - podkreśliła policjantka. Dodała, że kierowcy powinni też pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, bo oślepiające słońce również może przyczynić się do spowodowania wypadku.

W sobotę do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Ogrodniki na DK 50 w pow. węgrowskim. W wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym zginęła kobieta kierująca skodą octavią.

Tragiczne wypadki w niedzielę

W niedzielę tuż przed godz. 8, na dk 63 w Wiśniewie niedaleko Siedlec, 41-letnia kierująca mercedesem potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-latkę. Niestety pomimo reanimacji, piesza zmarła na miejscu.

REKLAMA

Po godz. 10 w miejscowości Powielin, w gm. Winnica w pow. pułtuskim, volkswagen passat dachował na prostym odcinku drogi gminnej. Pomimo podjętej reanimacji, 65-letni pasażer pojazdu zmarł. 53-letni kierowca - z obrażeniami ciała wstępnie określonymi jako niezagrażające życiu - został przewieziony do szpitala.

O godz. 10.15 w miejscowości Karwacz niedaleko Przasnysza, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 544 poza obszarem zabudowanym zderzyły się samochód marki Hyundai Tuscon i motocykl suzuki. 29-letni motocyklista, pomimo podjętej reanimacji, zmarł na miejscu.

Bisko trzysta tragedii w całej Polsce

Jak wynika z policyjnych statystyk, od początku tegorocznych wakacji, w całej Polsce doszło już do 275 wypadków. Najwięcej w województwie mazowieckim.

Czytaj także:

PAP, IAR/ mbl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej