"Bolesny cios w obronę przeciwlotniczą okupantów". Zniszczono rosyjski system rakietowy S-400 Triumf
Siły ukraińskie zniszczyły w środę na Krymie rosyjski system rakietowy dalekiego i średniego zasięgu S-400 Triumf - poinformował ukraiński wywiad wojskowy (HUR) na Telegramie.
2023-08-23, 13:45
"W wyniku eksplozji sama instalacja, znajdujące się na niej rakiety oraz personel zostały całkowicie zniszczone" - oznajmił wywiad wojskowy, dodając, że system znajdował się w pobliżu wsi Ołeniwka.
Według HUR, biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę takich systemów na uzbrojeniu Rosji, jest to "bolesny cios w system obrony przeciwlotniczej okupantów, który będzie mieć poważny wpływ na dalsze wydarzenia w okupowanym Krymie".
Sytuacja na froncie
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w ciągu ostatniej doby Rosjanie wystrzelili cztery rakiety manewrujące i przeprowadzili 58 nalotów oraz 60 ataków z użyciem artylerii rakietowej.
Do akcji wojska rosyjskie włączyły także irańskie drony Shahed. Są zabici i ranni. Zostały także zniszczone budynki mieszkalne oraz cywilna infrastruktura.
REKLAMA
Siły ukraińskie uderzyły w 11 rosyjskich baz
W odpowiedzi lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy uderzyło w 11 rosyjskich baz, gdzie przebywali żołnierze, dwa składy amunicji i jeden punkt dowodzenia oraz zgrupowanie sprzętu wojskowego. Z porannego raportu sztabu generalnego Ukrainy wynika, że minionej doby doszło także do trzydziestu starć bojowych.
Rosjanie przeprowadzili ataki w kierunku mista Łyman, w obwodzie donieckim oraz w obwodzire ługańskim. W rejonie Marjinki oraz Awdijiwki siły obronne Ukrainy nadal powstrzymują natarcia wojsk rosyjskich. Ukraińskie służby ostrzegają, że prawdopodobieństwo nalotów a także ataków powietrznych na terenie Ukrainy jest nadal bardzo duże.
- Kolejna zbrodnia Rosjan na Ukrainie. Dron uderzył w budynek szkoły, są zabici
- Dania i Holandia przekażą F-16 Ukrainie. "Zachodnie samoloty staną się trzonem naszego lotnictwa"
- Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Polscy śledczy pomagali zbierać i zabezpieczać dowody
PAP/IAR/nt
REKLAMA
REKLAMA