Paryż 2024: mistrzowie Europy znów trenują. Jasny cel Biało-Czerwonych

2023-09-22, 11:50

Paryż 2024: mistrzowie Europy znów trenują. Jasny cel Biało-Czerwonych
Reprezentacja Polski wywalczyła mistrzostwo Europy siatkarzy . Foto: Forum/Zuma Press/Davide Di Lalla

W sobotę polscy siatkarze po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy. Biało-Czerwoni nie mieli jednak dużo czasu na odpoczynek. Podopieczni Nikoli Grbicia trenują już w Spale, by przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który na przełomie września i października zostanie rozegrany w Chinach.

Zakończone w sobotę mistrzostwa Europy były popisem polskich siatkarzy. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali wszystkie dziewięć spotkań, a w finale w Rzymie pokonali w trzech setach Włochów.

Nie ma czasu na świętowanie

Na świętowanie nie było jednak zbyt wiele czasu, gdyż Biało-Czerwoni, po wygraniu Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy, mają jeszcze jeden niezwykle ważny cel w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. Polscy siatkarze w dniach 30 września - 8 października powalczą w chińskim X'ian o kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu.

Biało-Czerwoni już w czwartek przyjechali do Spały, gdzie przygotowują się do turnieju, w którym zmierzą się, kolejno, z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Awans na igrzyska olimpijskie wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju w Państwie Środka.

Piętnastu siatkarzy w Spale

Do ostatniej imprezy sezonu reprezentacyjnego przygotowuje się 15 siatkarzy. W kadrze są prawie wszyscy mistrzowie Europy: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz, Paweł Zatorski i Jakub Popiwczak. Brakuje jedynie zmagającego się z urazem Bartosza Kurka.

W Spale trenują natomiast Karol Urbanowicz i Bartłomiej Bołądź, którzy nie znaleźli się w składzie na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich - TERMINARZ:

X'ian (Chiny), 30 września - 8 października

Terminarz grupy C kwalifikacji olimpijskich siatkarzy:
30 września: Polska - Belgia
1 października: Polska - Bułgaria
3 października: Polska - Kanada
4 października: Polska - Meksyk
6 października: Polska - Argentyna
7 października: Polska - Holandia
8 października, Chiny - Polska

Czytaj także:

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej