Konflikt w Izraelu. Premier Morawiecki ostrzega: UE będzie chciała otworzyć szerzej drzwi dla migrantów

- Zawirowanie na Bliskim Wschodzie będzie się wiązało nie tylko z wielką falą muzułmańskich imigrantów, ale i falą migracji ekonomicznej. Wiem, że reakcja UE będzie niestety taka, że Unia będzie chciała otworzyć szerzej swoje drzwi dla migrantów z Bliskiego Wschodu - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

2023-10-11, 11:50

Konflikt w Izraelu. Premier Morawiecki ostrzega: UE będzie chciała otworzyć szerzej drzwi dla migrantów
Kolejny dzień walk między Hamasem a Izraelem powoduje ucieczkę mieszkańców z obu terenów.Foto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

- To wielkie zawirowanie na Bliskim Wschodzie będzie się wiązało nie tylko z wielką falą islamskich, muzułmańskich imigrantów. Zarówno tych, wśród których będą się kryli również i bojownicy, i terroryści islamscy, jak również wielką falą ekonomicznej, gospodarczej migracji z Bliskiego Wschodu - powiedział szef rządu na konferencji prasowej.

Premier zaznaczył, że jest po rozmowach z kolegami z Unii Europejskiej. - Wiem, że reakcja niestety będzie taka, że Unia Europejska będzie chciała otworzyć szerzej swoje drzwi dla migrantów z Bliskiego Wschodu - powiedział.

Posłuchaj

Premier Mateusz Morawiecki: wielkie zawirowanie na Bliskim Wschodzie będzie się wiązało z kolejną falą migracyjną (IAR) 0:22
+
Dodaj do playlisty

"Na Stary Kontynent przedostaną się nie tylko migranci ekonomiczni z regionu, ale też islamscy bojownicy i terroryści"

Morawiecki mówił również podczas konferencji, że rząd stoi murem za polskim mundurem, będzie bronił honoru polskiego żołnierza, będzie wzmacniać polską armię, zabiegać o bezpieczeństwo polskich granic, umacniać doktrynę obronną razem z amerykańskimi sojusznikami z NATO.

[CZYTAJ NA PORTALU POLSKIERADIO24.PL] Atak Hamasu na Izrael - więcej informacji

REKLAMA

- Będziemy stawiać mur, zaporę, wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo Polski będzie w jakikolwiek sposób zagrożone. Walczmy razem o Polskę, jest tego warta - podsumował premier.

Blokada Strefy Gazy

W poniedziałek, dwa dni po terrorystycznym ataku palestyńskiego Hamasu na Izrael, władze tego kraju zapowiedziały całkowitą blokadę Gazy, w tym zaprzestanie dostarczania energii, gazu, żywności i wody.
Jeszcze przed wojną około 80 proc. mieszkańców Strefy Gazy stale otrzymywało pomoc humanitarną, w tym racje żywnościowe.
Problemy z energią mają również szpitale w Gazie. 

Czytaj więcej:

REKLAMA

pg,pap,iar

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej