Wolta Hołowni ws. likwidacji gotówki. Internauci komentują dawną wypowiedź. "Wybory zmieniają ludzi"

2023-10-19, 19:41

Wolta Hołowni ws. likwidacji gotówki. Internauci komentują dawną wypowiedź. "Wybory zmieniają ludzi"
Wolta Hołowni ws. likwidacji gotówki. Internauci komentują dawną wypowiedź. "Wybory zmieniają ludzi". Foto: PAP/Piotr Nowak

"Wybory zmieniają ludzi" - napisał w mediach społecznościowych internauta, przypominając wypowiedź jednego z liderów Trzeciej Drogi Szymona Hołowni o konieczności zniesienia gotówki. Jednakże po tym, jak pomysł polityka nie spotkał się z przychylnością odbiorców, przestał się do niego przyznawać.

Na początku roku na antenie Radia Zet Bogdan Rymanowski zapytał lidera Polski 2050: - Trzeba skończyć z gotówką i przyjąć pieniądz cyfrowy: tak czy nie? - na co Szymon Hołownia odpowiedział: - Tak, jak najszybciej tak. Ale wcześniej euro trzeba przyjąć - podkreślił.

À propos wprowadzenia euro - do tego pomysłu Hołownia przekonywał niejednokrotnie. "Widzę, że wielu z Państwa po raz pierwszy dziś odkryło, że w Polsce 2050 chcemy jak najszybszego przyjęcia euro. Tak, mówimy o tym wprost i konsekwentnie" - pisał polityk na Twitterze w październiku 2022 roku.

Zmiana narracji

Jak pokazuje ostatnia kampania wyborcza, z konsekwencją w przypadku Szymona Hołowni bywa jednak różnie. Tak było ze wspomnianym postulatem o zniesieniu papierowych pieniędzy. Były dziennikarz, a obecnie przewodniczący Polski 2050 zaczął się wycofywać z tego pomysłu już kilka dni po wspomnianym wywiadzie. Zapewne wskutek krytycznego odbioru, z jakim spotkała się jego wypowiedź.

- Nikt nikomu gotówki zabierał nie będzie. Gotówka będzie w obiegu. Prawo do posiadania, do operowania gotówką jest zapisane i w konstytucji - krygował się odtąd Hołownia.

O swoich pierwotnych zamiarach już nie wspominał do czasu wyborów. - Czy jestem za likwidacją gotówki? Oczywiście, że nie - przekonywał Hołownia u schyłku kampanii wyborczej.

"Wybory zmieniają ludzi" - skomentował na Twitterze jeden z internautów.

Nasuwa się jednak pytanie, czy teraz - po wyborach - jeden z liderów Trzeciej Drogi znowu nie zmieni w tej sprawie zdania?

Czytaj także:

łl/twitter.com

Polecane

Wróć do strony głównej