Uwaga! IMGW ostrzega przed mgłami. Alerty obowiązują do godzin porannych

Synoptycy IMGW ostrzegają przed mgłami w nocy na północy Polski. Alerty obowiązują do godz. 9 we wtorek. 

2023-10-24, 07:15

Uwaga! IMGW ostrzega przed mgłami. Alerty obowiązują do godzin porannych
IMGW ostrzega przed mgłami w nocy na północy kraju. Foto: twitter.com/IMGWmeteo

Synoptycy zapowiadają na ogół pogodne poniedziałkowe popołudnie. Więcej chmur pojawi się tylko w centrum i na wschodzie kraju. Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że jeśli pokropi to słabo na Suwalszczyźnie i bardzo lokalnie w Wielkopolsce i w centralnej Polsce.

- Najchłodniej będzie na północy, ok. 11-12 st. C, najcieplej na południu. Tam 16-17 st. C. - podała synoptyk IMGW. Natomiast wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Mgły w nocy - IMGW ostrzega 

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na południu przeważnie małe. - Liczne mgły, w wielu miejscach będą ograniczały widzialność do 100 i 200 m - zaznaczyła Małgorzata Tomczuk. Dodała, że wydano ostrzeżenie przed mgłami, które obejmuje prawie całą północną połowę kraju, bez części województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Ostrzeżenie obowiązywać będzie od godz. 21 w poniedziałek do godz. 9 we wtorek.

REKLAMA

Synoptyk Emilia Szewczak powiedziała, że dzisiejszej nocy mgły będą pojawiały się w dziewięciu województwach.

 - W zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskimi - to w tych regionach prognozowane są gęste mgły, które lokalnie mogą ograniczać widzialność nawet do 100 metrów - powiedziała synoptyk. - Na drogach może się zrobić niebezpiecznie, dlatego piesi i rowerzyści powinni zabezpieczyć się w odblaski, a kierowcy zdjąć nogę z gazu - dodała.

Posłuchaj

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Synoptyk Emilia Szewczak powiedziała, że dzisiejszej nocy mgły mogą utrudniać jazdę w dziewięciu województwach (IAR) 0:25
+
Dodaj do playlisty

W nocy na północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady deszczu. - Temperatura wyniesie od ok. 3 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, ok. 7 st. C w centrum kraju, do ok. 9 st. C na krańcach zachodnich - poinformowała synoptyk IMGW. W nocy wiatr będzie na ogół słaby, na wschodzie zmienny, na zachodzie południowo-wschodni.

REKLAMA

Czytaj także:

PAP/kg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej