Huragan uderzył w Meksyku. Wójt Nadarzyna: przebywający tam członkowie naszej orkiestry są już bezpieczni

2023-10-26, 15:12

Huragan uderzył w Meksyku. Wójt Nadarzyna: przebywający tam członkowie naszej orkiestry są już bezpieczni
Huragan Otis w Acapulco - Orkiestra OSP Nadarzyn jest już bezpieczna. Foto: Facebook/Dariusz Zwoliński

- Zespół jest cały i zdrowy, przebywa w bezpiecznym miejscu - zapewnia wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński. Członkowie Orkiestry OSP Nadarzyn, w sumie 47 osób, przebywa w Meksyku, gdzie uderzył huragan Otis. Skala zniszczeń w Acapulco, gdzie znajdował się ich hotel, jest ogromna. 

Wójt Nadarzyna mówi, że Acapulco jest w tym momencie całkowicie odcięte od reszty kraju. Podkreśla, że muzycy przebywają w bungalowach i nic im nie grozi.

Trwają próby przetransportowania orkiestry. - Próbujemy im załatwić transport do Pueblo. Ponoć niektóre osoby straciły paszport, co jest chyba największym problemem w tym wszystkim. Nawiązaliśmy kontakt z ambasadą polską w Meksyku, ale na razie oni też mają utrudniony dostęp - mówi Dariusz Zwoliński.

"Są zdrowi, zaopiekowani"

Wójt Nadarzyna opublikował też informację na Facebooku. "W Meksyku, gdzie przybywa nasza orkiestra ogłoszony jest stan klęski żywiołowej po przejściu huraganu Otis 5 kategorii" - czytamy.

Poinformowano, że "Acapulco gdzie byli zakwaterowani (członkowie orkiestry - red.) jest odcięte od reszty kraju, brak jest prądu i dostępu do Internetu. Wszyscy członkowie orkiestry są zdrowi, zaopiekowani, mają wodę i dostęp do żywności" - podkreślono.

Dodano, że "hotel, w którym mieszkali nie uległ większym uszkodzeniu w wyniku ataku huraganu".

Czytaj także: 

IAR,pkur

Polecane

Wróć do strony głównej