Pierwsze darmowe projekty dużych domów już do pobrania. "Ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać"

  2023-10-31, 08:28

  Pierwsze darmowe projekty dużych domów już do pobrania. "Ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać"
  Projekty są do pobrania w łatwy i przystępny sposób ze strony internetowej gunb.gov.pl. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Foto: Andy Dean Photography/Shutterstock

  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udostępnia pierwsze darmowe projekty domów jednorodzinnych o powierzchni 120 m2. Aby skorzystać z projektów, należy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt z katalogu projektów ze strony gunb.gov.pl.

  - Zgodnie z zapowiedziami ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego można już bezpłatnie pobierać pierwsze projekty architektoniczne domów o powierzchni ponad 70 m2. W nadchodzących tygodniach ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać i jestem pewien, że większość osób chcących budować dom na własne potrzeby znajdzie dla siebie interesującą, spełniającą oczekiwania propozycję - powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

  Do pobrania ze strony internetowej

  Jak podkreślił szef resortu rozwoju, budowa domu to zazwyczaj największa inwestycja w życiu i bardzo duże obciążenie finansowe, a dzięki tej inicjatywie będzie można oszczędzić nieco funduszy we wstępnej fazie przygotowań.

  - Projekty są do pobrania w łatwy i przystępny sposób ze strony internetowej gunb.gov.pl. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. W taki sposób można pobrać też 72 dotychczasowe projekty i koncepcje domów do 70 m2 i 11 projektów domów rekreacyjnych. Do tej pory pobrano je ponad 70 tys. razy, co potwierdza potrzebę i słuszność naszej inicjatywy - dodała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

  83 prace od 32 uczestników

  Główne założenia konkursu na projekty domów do 120, 150 i 180 m2 przewidywały, że uczestnikami mogli być projektanci lub zespoły projektowe. Każdy uczestnik mógł złożyć pracę w jednej, kilku lub wszystkich częściach konkursu.

  Termin przysyłania prac upłynął 31 lipca 2023 r. Do GUNB wpłynęły 83 prace od 32 uczestników.

  PR24.pl, IAR, PAP, DoS

  Polecane

  Wróć do strony głównej

  Najnowsze: