Pierwsze darmowe projekty dużych domów już do pobrania. "Ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać"

2023-10-31, 08:28

Pierwsze darmowe projekty dużych domów już do pobrania. "Ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać"
Projekty są do pobrania w łatwy i przystępny sposób ze strony internetowej gunb.gov.pl. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Foto: Andy Dean Photography/Shutterstock

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udostępnia pierwsze darmowe projekty domów jednorodzinnych o powierzchni 120 m2. Aby skorzystać z projektów, należy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt z katalogu projektów ze strony gunb.gov.pl.

- Zgodnie z zapowiedziami ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego można już bezpłatnie pobierać pierwsze projekty architektoniczne domów o powierzchni ponad 70 m2. W nadchodzących tygodniach ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać i jestem pewien, że większość osób chcących budować dom na własne potrzeby znajdzie dla siebie interesującą, spełniającą oczekiwania propozycję - powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Do pobrania ze strony internetowej

Jak podkreślił szef resortu rozwoju, budowa domu to zazwyczaj największa inwestycja w życiu i bardzo duże obciążenie finansowe, a dzięki tej inicjatywie będzie można oszczędzić nieco funduszy we wstępnej fazie przygotowań.

- Projekty są do pobrania w łatwy i przystępny sposób ze strony internetowej gunb.gov.pl. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. W taki sposób można pobrać też 72 dotychczasowe projekty i koncepcje domów do 70 m2 i 11 projektów domów rekreacyjnych. Do tej pory pobrano je ponad 70 tys. razy, co potwierdza potrzebę i słuszność naszej inicjatywy - dodała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

83 prace od 32 uczestników

Główne założenia konkursu na projekty domów do 120, 150 i 180 m2 przewidywały, że uczestnikami mogli być projektanci lub zespoły projektowe. Każdy uczestnik mógł złożyć pracę w jednej, kilku lub wszystkich częściach konkursu.

Termin przysyłania prac upłynął 31 lipca 2023 r. Do GUNB wpłynęły 83 prace od 32 uczestników.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS

Polecane

Wróć do strony głównej