Bundesliga: Bayern Monachium zdeklasował Borussię Dortmund. Hat-trick Harry'ego Kane'a

2023-11-04, 20:22

Radość Harry'ego Kane'a. Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Borussia Dortmund przegrała z Bayernem Monachium 0:4 w hicie 10. kolejki Bundesligi. Bohaterami ekipy "Die Roten" byli Harry Kane - autor trzech goli oraz Leroy Sane, który zaliczył dwie asysty.

Bayern błyskawicznie wyszedł na prowadzenie - już w 4. minucie po centrze Leroya Sane z rzutu rożnego Dayot Upamecano urwał się swojemu obrońcy i z pola bramkowego trafił do siatki. Dwie minuty później piłkę na linii 16 metrów gotową do strzału miał Kingsley Coman, ale Francuz fatalnie chybił.

Po 9 minutach "Die Roten" prowadzili już 2:0 - środkiem z piłką pomknął Goretzka, odegrał na skrzydło do Sane, a ten wystawił ją jak na tacy Harry'emu Kane'owi. Anglik nie mógł się pomylić i z 6. metra pokonał bezradnego Gregora Kobela.

Piłkarze BVB sprawiali wrażenie załamanych i długo nie byli w stanie otrząsnąć się po kapitalnym otwarciu Bawarczyków. Podopieczni Edina Terzicia nie mieli pomysłu na to jak sforsować obronę Bayernu, a ich kolejne ataki załamywły się w okolicach 20-30 metrów od bramki Manuela Neuera.

Z kolei goście nie odpuszczali - kibice w Dortmundzie wstrzymali oddech, gdy w 35. minucie do strzału nożycami złożył się Goretzka. Niemiecki pomocnik nieznacznie jednak przestrzelił. Tuż przed przerwą pierwszą okazję, po stracie Alphonso Daviesa, wykreowała sobie Borussia, jednak strzał Donyella Malena o centymetry minął spojenie bramki Neuera.

Niewiele brakowało, by druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza - już w 46. minucie sam na sam z Kobelem znalazł się Jamal Musiala, ale szwajcarski golkiper zdołał go zatrzymać. Borussia odpowiedziała akcją Marco Reusa, który jednak nie zdołał pokonać dobrze ustawionego Neuera.

Niemiecki weteran ponownie stanął przed szansą w 64. minucie, kiedy doszedł do centry z lewego skrzydła - jego główka pofrunęła jednak łagodnym łukiem nad bramką. Bawarczycy szybko jednak skarcili rywali - w 73. minucie szybki kontratak FCB z zimną krwią wykończył Harry Kane.

Gospodarze do końca walczyli o gola honorowego. W 87. minucie znakomitą okazję miał Youssoufa Moukoko, ale młody napastnik źle trafił w piłkę i z 6. metra uderzył wysoko nad poprzeczką. Rozbitych rywali w doliczonym czasie gry dobił Kane, któremu po przechwycie w środku pola asystował wprowadzony z ławki Pavlović. Tym samym Anglik stał się jedynym w historii Bundesligi graczem, który w pierwszych 10 meczach strzelił aż 15 goli.

We wcześniejszych spotkaniach prowadzący w tabeli Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe 3:2 TSG Hoffenheim, RB Lipsk sensacyjnie przegrało 0:2 z FSV Mainz, FC Koeln zremisowało 1:1 z Augsburgiem, Union Berlin uległ aż 0:3 Eintrachtowi Frankfurt, a SC Freiburg w doliczonym czasie gry uratował punkt w meczu z Borussią Moenchengladbach, remisując 3:3 za sprawą celnego uderzenia Vincenzo Grifo z rzutu karnego.