Opozycja chce rozliczeń oraz "odpolitycznienia" spółek i instytucji. Poseł PiS: planują czystki kadrowe

- To odpolitycznianie będzie przede wszystkim polegało na tym, że ktoś przyjdzie z żelazną miotłą i będzie dokonywał czystek kadrowych. Będzie wymieniał ludzi, którzy w tej chwili pracują w tych instytucjach czy urzędach, na nowych - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj.

2023-11-08, 18:33

Opozycja chce rozliczeń oraz "odpolitycznienia" spółek i instytucji. Poseł PiS: planują czystki kadrowe
Andrzej Kryj: obecna opozycja planuje czystki kadrowe . Foto: PAP / Paweł Supernak

Po wyborach parlamentarnych trwają rozmowy przedstawicieli poszczególnych formacji politycznych, zmierzające do utworzenia nowej koalicji i rządu na przyszłą kadencję.

Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica przymierzają się do sformowania rządu. Część polityków tych środowisk mówi o rozliczeniach i "odpolitycznieniu" niektórych spółek i instytucji, w tym Telewizji Polskiej.

"Zaczną się igrzyska"

- Czasem mam wrażenie, że ci, którzy w tej chwili przymierzają się do rządzenia państwem, nie bardzo mają pomysł na to jak rozwiązywać wiele różnych problemów, przed którymi będziemy stali. Wobec tego zaczną się igrzyska - powiedział Andrzej Kryj.

Jego zdaniem "to odpolitycznianie będzie przede wszystkim polegało na tym, że ktoś przyjdzie z żelazną miotłą i będzie dokonywał jakichś czystek kadrowych". - Będzie wymieniał ludzi, którzy w tej chwili pracują w tych instytucjach czy urzędach, na nowych - zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

- Dziś słuchałem wypowiedzi jednej z bardzo ważnych posłanek Koalicji Obywatelskiej - pani reprezentuje Nowoczesną. Wypowiadała się między innymi na temat odpolityczniania Instytutu Pamięci Narodowej. Miałem wrażenie, że nie bardzo wie, czym ta instytucja się zajmuje i jaką ogromną pracę wykonuje - podsumował polityk.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Rozmowa PR24 - Andrzej Kryj 13:11
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

REKLAMA

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Andrzej Kryj (PiS)

Data emisji: 8.11.2023

Godzina emisji: 17.35

REKLAMA

bartos

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej