Terlecki: totalna opozycja staje się totalną koalicją, nie będzie nowych kandydatów na wicemarszałków

2023-11-14, 13:11

Terlecki: totalna opozycja staje się totalną koalicją, nie będzie nowych kandydatów na wicemarszałków
Wobec nieuzyskania bezwzględnej większości głosów Sejm nie wybrał na wicemarszałka Elżbiety Witek.Foto: PAP/Rafał Guz

- Nie może być tak, że to inne partie będą nam dyktować naszych przedstawicieli w Prezydium Sejmu i Senatu - ocenił wiceszef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Nie może być tak, że to inne partie będą nam dyktować naszych przedstawicieli w Prezydium Sejmu i Senatu - ocenił wiceszef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W poniedziałek na inauguracyjnych posiedzeniach Sejm i Senat wybrał marszałków, wicemarszałków obu izb. Kandydatka PiS na wicemarszałka Sejmu Elżbieta Witek nie uzyskała większości. Także w Senacie poparcia nie zyskał kandydat PiS na wicemarszałka Marek Pęk.

Terlecki w rozmowie z PAP ocenił brak wyboru na wicemarszałków kandydatów PiS jako "normalne standardy totalnej opozycji, która staje się totalną koalicją".
Pytany, czy będą nowi kandydaci zgłoszeni przez jego klub, odparł: "Na razie nie".

Terlecki przyznał też, że PiS chce mieć swojego przedstawiciela w Prezydium Sejmu i Senatu. - Ale nie może być tak, że opozycja będzie nam dyktować naszych przedstawicieli - dodał.

Czytaj także:

W poniedziałek Sejm wybrał na marszałka Izby Szymona Hołownię (Polska 2050 Trzecia Droga), a na wicemarszałków: Monikę Wielichowską (KO), Dorotę Niedzielę (KO), Włodzimierza Czarzastego (Nowa Lewica), Piotra Zgorzelskiego (PSL Trzecia Droga) oraz Krzysztofa Bosaka (Konfederacja). Większości nie uzyskała kandydatka PiS Elżbieta Witek.

Senatorowie wybrali Małgorzatę Kidawę-Błońską (KO) na marszałka. Zdecydowali też o wyborze czterech wicemarszałków: Magdaleny Biejat (Nowa Lewica), Rafała Grupińskiego (KO), Michała Kamińskiego (Trzecia Droga) i Macieja Żywnę (Trzecia Droga). Poparcia Izby nie uzyskał Marek Pęk (PiS).

pg,pap

Polecane

Wróć do strony głównej