Australian Open: Hubert Hurkacz - Ugo Humbert. Polak wyrównał życiowy rekord

2024-01-20, 06:43

Hubert Hurkacz awansował do 4. rundy Australian Open. Foto: PAP/EPA/MAST IRHAM

Hubert Hurkacz awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polak wygrał w sobotę nad ranem polskiego czasu z Francuzem Ugo Humbertem 3:6, 6:1, 7:6(4), 6:3.

Wydarzenia w Melbourne obserwuje Cezary Gurjew. Zapraszamy na relacje dziennikarza radiowej Jedynki z Australian Open 2024.

Mecz nie zaczął się po myśli Polaka - niżej rozstawiony rywal przełamał jego podanie w 6. gemie, co pozwoliło mu na wygranie seta 6:3.

Reakcja najlepszego polskiego tenisisty była natychmiastowa. Hurkacz w drugiej partii nie dał przeciwnikowi szans, po dwóch przełamaniach kończąc ją z ledwie jednym straconym gemem.

Trzeci set zdawał się być pod kontrolą polskiego zawodnika, który serwował przy stanie 5:4. Francuz potrafił doprowadzić do remisu, a następnie tie-breaka. W decydującym fragmencie, lepszy okazał się "Hubi", który najpierw doprowadził do stanu 6:0, a po przegraniu czterech kolejnych punktów odpowiedział asem serwisowym.

Czwarta partia, na szczęście dla Polaka, okazała się być ostatnią. Jedno przełamanie wystarczyło do stworzenia sobie przewagi, której dzięki swojemu największemu atutowi, jakim jest serwis, Hurkacz już nie zmarnował.

Awans do 4. rundy to najlepszy wynik w karierze zawodnika z Wrocławia, rok temu na tym etapie turnieju przegrał z Sebastianem Kordą. Rywalem Polaka będzie inny francuski zawodnik, Arthur Cazaux, który jako posiadacz "dzikiej karty" wygrał w tym turnieju z wyżej sklasyfikowanymi Djere, Rune i Griekspoorem.

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 3:6, 6:1, 7:6(4), 6:3

Jak wyglądał 2023 rok w tenisie? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<