Serie A: co dalej z Piotrem Zielińskim? Dyrektor Interu rozwiał wątpliwości

2024-02-05, 08:34

Serie A: co dalej z Piotrem Zielińskim? Dyrektor Interu rozwiał wątpliwości
Piotr Zieliński. Foto: Rex Features/East News

Piotr Zieliński latem opuści SSC Napoli. Wciąż nie ogłoszono, kto będzie nowym pracodawcą Polaka, ale faworytem wydaje się Inter Mediolan. Dyrektor generalny "Nerazzurrich" Giuseppe Marotta potwierdził, że jego klub interesuje się 29-letnim pomocnikiem.

Zieliński nie zdołał porozumieć się z Napoli w kwestii nowego kontraktu. Obecna umowa Polaka obowiązuje tylko do końca sezonu, a niedawno odejście "Zielka" potwierdził prezes "Azzurrich" Aurelio De Laurentiis.

Od 1 lipca nie będzie go już z nami i musimy sprawdzić inne opcje, żeby zobaczyć, kogo zostawić - przyznał działacz.

Sytuację zamierza wykorzystać Inter Mediolan, który od dłuższego czasu przejawia zainteresowanie polskim pomocnikiem. Dotąd władze klubu z San Siro nie mówiły głośno o swoich zamiarach wobec Zielińskiego, ale w rozmowie z DAZN Giuseppe Marotta zakomunikował, że 29-latek jest na liście życzeń "Nerazzurrich".

- Kiedy pojawiają się takie możliwości, jak Zieliński, mamy obowiązek je wykorzystać. Jeśli będzie taka okazja, to zrobimy to. Z pewnością ma wszelkie umiejętności, aby znaleźć się w składzie Interu. Jeśli uda nam się go ściągnąć, będziemy szczęśliwi. W przeciwnym razie pójdzie gdzie indziej - powiedział dyrektor generalny Interu.

W tym sezonie Zieliński wystąpił w 26 meczach Napoli. Zdobył trzy bramki i zanotował trzy asysty. Swojego dorobku nie poprawi już na pewno w Lidze Mistrzów. Polak został wykreślony z listy zawodników mogących wystąpić w fazie pucharowej europejskich pucharów, co należy uznać za formę sankcji ze strony klubu za nieprzedłużenie umowy.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej