"Zniszczenia są spore". Huragan uszkodził dach schroniska w Dolinie Pięciu Stawów

2024-02-05, 13:17

"Zniszczenia są spore". Huragan uszkodził dach schroniska w Dolinie Pięciu Stawów
Huraganowy wiatr zerwał fragment dachu schroniska w Dolinie Pięciu Stawów . Foto: Facebook/Pięć Stawów

"Po raz kolejny zima nie jest dla nas łaskawa… tym razem zaatakował nas wiatr. Zniszczenia są spore, ale mamy już plan. Trzymajcie kciuki!" - można przeczytać we wpisie na Facebooku schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Na opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach widać zerwany dach z budynku.

- W Tatrach wieje huraganowy wiatr osiągający prędkość w porywach na szczytach do 125 km/h. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr zerwał fragment dachu schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - powiedział Tomasz Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Silny wiatr wstrzymał kursowanie kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Nie kursują też wyciągi krzesełkowe w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Jak powiedział Zając, w związku z opadami śniegu i silnym wiatrem, przewidywany jest wzrost zagrożenia lawinowego z drugiego do trzeciego stopnia.

"Zaatakował nas wiatr"

- Huraganowy wiatr wieje tylko w partiach szczytowych Tatr, natomiast w Zakopanem jest w miarę spokojnie. W nocy były notowane porywy o prędkości do 40 km/h, a w poniedziałek przed południem do 30 km/h - dodał Zając.

Z kolei w mediach społecznościowych opublikowana zdjęcia obrazujące zniszczenia. "Po raz kolejny zima nie jest dla nas łaskawa… tym razem zaatakował nas wiatr. Zniszczenia są spore, ale mamy już plan. Trzymajcie kciuki!" - można przeczytać we wpisiena Facebooku schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

PAP,facebook,pkur

Polecane

Wróć do strony głównej