Media: Robert Lewandowski niechciany w Barcelonie. Polak jest na liście transferowej

2024-02-14, 10:53

Media: Robert Lewandowski niechciany w Barcelonie. Polak jest na liście transferowej
Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA/Andreu Dalmau

FC Barcelona chętnie sprzeda Roberta Lewandowskiego już podczas najbliższego okna transferowego - informuje hiszpańskie El Chiringuito. U podstaw decyzji klubowych władz mają leżeć nie tylko kwestie sportowe.

"Blaugrana" notuje bardzo nieudany sezon - podopieczni Xaviego, który po sezonie opuści Barcelonę, zajmują dopiero trzecie miejsce w tabeli La Liga ze stratą 10 punktów do prowadzącego Realu Madryt. Trwająca kampania nie przebiega również po myśli Roberta Lewandowskiego - Polak strzelił 15 goli w 32 występach, co jest jego najsłabszym dorobkiem od wielu lat.

Jose Alvarez z programu El Chiringuito twierdzi, że prezes Joan Laporta i reszta członków zarządu "Dumy Katalonii" stracili cierpliwość do "Lewego", którego chętnie wytransferowaliby z klubu już najbliższego lata. Podobnie zamierzają postąpić z Ronaldem Araujo oraz przebywającym na wypożyczeniu w Brighton Ansu Fatim.

Dziennikarz zastrzega jednak, żę Barca sprzeda wspomnianych piłkarzy wyłącznie wtedy, gdy wpłyną satysfakcjonujące finansowo oferty. Zmagający się z kryzysem finansowym mistrzowie Hiszpanii potrzebują funduszy, które zasilą nadwątlony budżet klubu.

Jota Jordi, który również gościł w studio El Chiringuito, twierdzi, że w przypadku "Lewego" chodzi nie tylko o kwestie finansowe i sportowe.

- Lewandowski jest na liście transferowej. W szatni są zawodnicy, którzy się z nim nie dogadują - podkreśla.

Kontrakt Roberta Lewandowskiego z FC Barceloną obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Umowa zawiera klauzulę przedłużenia o rok.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej