"Zdradziła raz, zdradzi kolejny". Poseł Lewicy mocno o Monice Pawłowskiej

2024-02-21, 19:29

"Zdradziła raz, zdradzi kolejny". Poseł Lewicy mocno o Monice Pawłowskiej
Trela o Pawłowskiej: z takimi osobami nie chcę mieć nic wspólnego. Foto: Piotr Molecki/East News

- Uczulam tylko i ostrzegam wszystkich politycznych zwierzchników Moniki Pawłowskiej, że na pewno zdradzi. To tylko kwestia czasu, miesiąc, może pół roku, dwa lata - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Tomasz Trela. 

Była posłanka PiS i SLD Monika Pawłowska zasiądzie w SejmiePoinformowała, że objęła mandat poselski po Mariuszu Kamińskim z PiS. We wtorek wieczorem w Monitorze Polskim opublikowano postanowienie marszałka Sejmu Szymona Hołowni o wstąpieniu Moniki Pawłowskiej na wolne poselskie miejsce, w związku z wygaśnięciem mandatu Mariusza Kamińskiego.

Pawłowska w wyborach parlamentarnych w 2023 roku startowała z czwartego miejsca listy PiS w okręgu nr 7 (Chełm), którą otwierał Mariusz Kamiński. Zajęła pierwsze nieobejmujące mandatu miejsce. We wtorek poinformowała dziennikarzy w Sejmie, że po złożeniu ślubowania będzie chciała zostać członkinią klubu PiS.

Pawłowska wraca do Sejmu. Trela: jak ktoś zdradził raz, to zdradzi kolejny raz

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że funkcjonuje od 25 lat i posiada "ugruntowane podejście" w tym względzie. - Jak ktoś zdradził raz, to zdradzi kolejny raz. Jeśli Monika Pawłowska ma zamiar szukać przygód politycznych, to nikt nie będzie jej w tym przeszkadzał. Uczulam tylko i ostrzegam jej wszystkich politycznych zwierzchników, że na pewno zdradzi. To tylko kwestia czasu, miesiąc, może pół roku, dwa lata - wyliczał Tomasz Trela.  

- Pawłowska przeszła z lewicy do skrajnej prawicy. Startowała z list PiS i teraz przeciwstawiła się Jarosławowi Kaczyńskiemu. To pokazuje, że nie posiada kręgosłupa i moralności. Liczy się dla niej legitymacja sejmowa, uposażenie i dieta parlamentarna. Z takimi osobami nie chcę mieć nic wspólnego - dodał Trela.  

Posłuchaj

Tomasz Trela gościem Krzysztofa Grzybowskiego (Rozmowa PR24) 14:39
+
Dodaj do playlisty

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do przyjęcia przez Monikę Pawłowską mandatu poselskiego po Mariuszu Kamińskim, powiedział, że "nie ma 461 posła w Sejmie, to non est; nie istnieje". Dodał, że klub PiS musi się zastanowić, co z tym zrobić.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Tomasz Trela (Lewica)

Data emisji: 21.02.2024

Godzina emisji: 17.35

PR24

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej