KSW Epic. Chalidow - Adamek. Ile zarobili na walce? Padł rekord

2024-02-26, 13:37

KSW Epic. Chalidow - Adamek. Ile zarobili na walce? Padł rekord
Mamed Chalidow i Tomasz Adamek zarobili miliony na gali KSW Epic. Foto: REPORTER/GRZEGORZ WAJDA/REPORTER/TOMASZ KUDALA

Mamed Chalidow i Tomasz Adamek pobili rekord KSW pod względem zarobionych pieniędzy. Legendarni fighterzy zgarnęli ogromne pieniądze za trzy rundy bokserskiej walki.

Chalidow - Adamek. Rekordowa wypłata

Sobotnia walka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Mówimy w końcu o jednych z największych zawodników polskich sportów walki, których kariery obfitowały w piękne momenty.

Chalidow i Adamek zrobili dużo, by zapewnić publiczności dobrą rozrywkę, która nie będzie ograniczała się tylko do sentymentalnego spojrzenia na idoli, których czas już dawno przeminął. Jasne, że prime obu fighterów to już melodia przeszłości, wciąż jednak było na czym zawiesić oko. Zwłaszcza trzecia runda zwiastowała, że końcówka pojedynku może potoczyć się interesująco - było kilka dobrych wymian, a Chalidow wydawał się zyskiwać przewagę. Niestety, w przerwie szybko stało się jasne, że doszło do kontuzji, a po chwili fighter oświadczył, że nie będzie w stanie kontynuować.

Zwycięstwo poszło więc na konto Tomasza Adamka, ale na pewno nie takiego zwycięstwa chciał. Wielu kibiców zastanawiało się oczywiście nad innym aspektem całego widowiska - tak, chodzi o pieniądze, które zarobili mężczyźni za swój występ. Choć jeden i drugi mieli prawo poczuć niedosyt sportowy, to jeśli chodzi o finanse, trudno w ich przypadku narzekać.

Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, przyznał, że padła rekordowa wypłata w dziejach organizacji. Mamed Chalidow i Tomasz Adamek zarobili za walkę ponad 4 miliony złotych na głowę. Dotychczas najwięcej za jedną walkę zgarnęli Mariusz Pudzianowski i... Mamed Chalidow, którzy spotkali się w oktagonie w 2022 roku. Wówczas polski zawodnik czeczeńskiego pochodzenia rozprawił się z byłym strongmenem w drugiej rundzie walki i wzbogacił się o 3 miliony złotych.

REKLAMA

Do pieniędzy, którą zarobili w sobotniej walce, dojdą też wpływy z pay-per-view. 

Czytaj także:

ps

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej