Groźby Putina. Gen. Pacek: on widzi, że Zachód działa, aby Rosja nie wygrała wojny

2024-03-02, 09:55

Groźby Putina. Gen. Pacek: on widzi, że Zachód działa, aby Rosja nie wygrała wojny
Gen. Pacek o groźbach Putina: widzi reakcje Zachodu. Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

- Jeżeli Macron kilkukrotnie mówi o możliwości udziału żołnierzy NATO w wojnie, to nawet jeżeli są one przesadzone, Putin nie może ich lekceważyć - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Bogusław Pacek, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego.

Prezydent Rosji w swoim corocznym orędziu do przedstawicieli organów władzy i narodu zagroził państwom NATO odwetem, gdyby kraje te wysłały swoich żołnierzy na Ukrainę. - To wszystko grozi konfliktem z użyciem broni nuklearnej i zniszczeniem cywilizacji - stwierdził Władimir Putin.

Groźby Putina

Gen. Bogusław Pacek ocenił w Polskim Radiu 24, że przemówienie Władimira Putina jest jednym z elementów teatru odstraszania. - Mamy do czynienia z dwoma teatrami - jeden z nich jest typowo wojenny - z rzeką krwi lejącą się na Ukrainie. Temu dramatowi towarzyszy drugi teatr: odstraszania i zastraszania między Rosją i Zachodem - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że wypowiedzi Putina są efektem reakcji Zachodu na to, co dzieje się w Ukrainie. - To, co teraz robi Putin, spotyka się z reakcją z drugiej strony. Widzi, że Zachód szuka sposobu na to, żeby Rosja tej wojny nie wygrała. Nie wie, co za chwilę Zachód wymyśli i o czym zdecyduje - powiedział.

- Jeżeli Macron kilkukrotnie mówi o możliwości udziału żołnierzy NATO w wojnie, to nawet jeżeli są one przesadzone, Putin nie może ich lekceważyć. Jeżeli widzi, że trwają duże ćwiczenia wojskowe z zupełnie innym scenariuszem niż dotychczas, to wyciąga z tego wnioski - dodał gen. Bogusław Pacek.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Gen. Bogusław Pacek m.in. o groźbach Putina (Cafe Armia) 21:33
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: Cafe Armia

Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz

Gość: gen. Bogusław Pacek (dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, Uniwersytet Jagielloński)

Data emisji: 02.03.2024

Godzina emisji: 8.35

dz/PR24

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej