Wielkie wyróżnienie dla Joanny Jędrzejczyk. Polka nie kryła łez [WIDEO]

2024-03-10, 11:40

Wielkie wyróżnienie dla Joanny Jędrzejczyk. Polka nie kryła łez [WIDEO]
Joanna Jędrzejczyk. Foto: PAP/PA/Jeff McIntosh

Joanna Jędrzejczyk dołączyła do Galerii Sław UFC, czyli najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie. Polka była jej mistrzynią w kategorii słomkowej w latach 2015-2017.

Jędrzejczyk została uhonorowana podczas gali UFC 299, na której walczyli dwaj Polacy - Mateusz Gamrot jednogłośną decyzją sędziów pokonał Brazylijczyka Rafaela dos Anjosa, natomiast Michał Oleksiejczyk przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie pojedynku z Michlem Pereirą.

Po ogłoszeniu decyzji UFC o włączeniu jej w poczet sław federacji Polka nie kryła wzruszenia. Kamery zarejestrowały jej emocjonalną reakcję - słynna "JJ" na zmianę uśmiechała się i płakała, wspominając dawne zwycięstwa.

Jędrzejczyk dla najlepszej organizacji MMA na świecie walczyła od 2014 roku. W latach 2015-2017 dzierżyła pas mistrzowski kategorii słomkowej UFC. Polka tytuł obroniła pięciokrotnie. "JJ" jest pierwszą reprezentantką Polski, która zdobyła mistrzostwo najlepszej organizacji MMA na świecie. Jędrzejczyk pokonywała takie zawodniczki jak m.in. Jessica Andrade, Claudia Gadelha, Karolina Kowalkiewicz czy Carla Esparza.

Polka ostatni pojedynek stoczyła na gali UFC 275 w czerwcu 2022. Wówczas po raz drugi musiała uznać wyższość Chinki Weili Zhang, która znokautowała ją w drugiej odsłonie rywalizacji. Od razu po walce Joanna poinformowała w wywiadzie w oktagonie o zakończeniu kariery.

REKLAMA

Czytaj także:

bg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej