Mateusz Masternak wraca na ring. Zmierzy się z byłym mistrzem Europy

2024-03-14, 17:13

Mateusz Masternak wraca na ring. Zmierzy się z byłym mistrzem Europy
Mateusz Masternak. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Mateusz Masternak niebawem wróci między liny! Rywalem niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej będzie Francuz Jean Jacques Olivier. Walka odbędzie się 20 kwietnia podczas gali Knockout Boxing Night 34 we Wrocławiu.

"Master" był bliski zwycięstwa nad Chrisem Billamem Smithem i sięgnięcia po pas federacji WBO. Polski pięściarz prowadził na kartach punktowych, ale w siódmym starciu doznał kontuzji żeber, która uniemożliwiła mu dalszą walkę. Ostatecznie Masternak nie wyszedł do ósmego starcia, poddając pojedynek.

36-letni zawodnik rozważał zakończenie kariery, jednak zmienił zdanie i już niebawem wróci na ring. "Mastera" czeka walka z trudnym rywalem - Jean Jacques Oliver to były mistrz Europy, który legitymuje się bilansem 15 zwycięstw (w tym 10 przez nokaut), dwóch remisów i dwóch porażek. Polak nie może doczekać się tego pojedynku.

"Już 20 kwietnia wracam na ring! I co szczególnie cieszy, na swojej ziemi, w swoim mieście! Wrocław, szykuj się! Jest to dla mnie bardzo ważny pojedynek. Liczę, że pozwoli mi wrócić na ścieżkę zwycięstw, zapomnieć o ostatnich wydarzeniach i ponownie zaatakować pięściarski szczyt kategorii cruiser" - czytamy w mediach społecznościowych "Mastera".

W pozostałych walkach Knockout Boxing Night 34 wystąpią m.in. niepokonany Kamil Gardzielik, a także prospekt wagi średniej, wrocławianin – Rafał Wołczecki oraz Kamil Bednarek, który ostatnio doświadczenie zdobywa na amerykańskich ringach, m.in. w Nowym Jorku i Filadelfii. 

REKLAMA

Czytaj także:

bg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej