Legenda (znów) wraca na ring. Mike Tyson - Jake Paul już w lipcu

2024-03-07, 17:39

Legenda (znów) wraca na ring. Mike Tyson - Jake Paul już w lipcu
Mike Tyson w lipcu wraca na ring. Foto: Zonna Nick/IPA/ABACA

20 lipca na 80-tysięcznym stadionie AT&T w Arlington w Teksasie, słynny pięściarz Mike Tyson zmierzy się z youtuberem Jake’em Paulem. Ich pojedynek ma być transmitowany na platformie streamingowej Netflix.

  • Mike Tyson w swojej karierze odniósł 50 zwycięstw i poniósł sześć porażek. 44 razy znokautował przeciwników
  • Jest dwukrotnym mistrzem świata wszechwag zawodowców (w latach 1986–1990 i 1996)
  • W wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Zdobył mistrzowskie pasy czterech najważniejszych federacji bokserskich: WBC, WBO, IBF i WBA

Jake Paul stoczył do tej pory dziewięć walk bokserskich. Wygrał osiem z nich, a przegrał jedynie z Tommym Furym, bratem Tysona Fury'ego - aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

- Nie mogę się doczekać wejścia na ring z Jake’em Paulem. W ostatnich latach wyjątkowo rozwinął się jako bokser, więc fajnie będzie zobaczyć, co jego wola i ambicja może zdziałać z moim doświadczeniem i umiejętnościami – powiedział Tyson, który jej jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych bokserów wszechczasów.

W 2020 roku Tyson stoczył pokazową walkę z Royem Jonesem, która zakończyła się remisem. W tym samym roku Jake Paul rozpoczął swoją "karierę" w boksie. 27-letni youtuber jest młodszy od Tysona o 30 lat.

- Kilka lat po rozpoczęciu mojej przygody z boksem stanę naprzeciw Tysona i sprawdzę, czy mam odpowiednie umiejętności, aby pokonać jednego z najsłynniejszych bokserów w historii i ikonę sportu - stwierdził Paul.

Czytaj także:

kp/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej