Konkurs na prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Poprzedni bez rozstrzygnięcia

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju ponownie ogłosiła konkurs na prezesa i 3. wiceprezesów funduszu - poinformował PFR w piątek. Poprzedniego konkursu na stanowisko prezesa nie rozstrzygnięto, bo nie zgłosił się żaden chętny.

2024-03-15, 14:45

Konkurs na prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Poprzedni bez rozstrzygnięcia
Polski Fundusz Rozwoju to grupa finansowa, oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.Foto: Shutterstock/ Studio Romantic

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju ogłosiła w piątek postępowanie kwalifikacyjne do zarządu spółki trzeciej kadencji. Chodzi o stanowiska: prezesa zarządu, wiceprezesa właściwego dla obszaru programów rozwojowych Polskiego Funduszu Rozwoju, wiceprezesa właściwego dla obszaru inwestycji Polskiego Funduszu Rozwoju, wiceprezesa właściwego dla obszaru finansów i rozwoju Polskiego Funduszu Rozwoju.

RN PFR poinformowała również, że kandydaci mogą składać oferty w ramach postępowanie kwalifikacyjne na wyżej wymienione stanowiska do dnia 5 kwietnia 2024 r. Otwarcie zgłoszeń nastąpi o godz. 15:00 5 kwietnia 2024 r. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki formalne zawarte w ogłoszeniu, będą przeprowadzane od dnia 8 kwietnia 2024 r.

Prezes PFR. Jakie kryteria?

Kandydatem na prezesa i członka zarządu PFR nie może być osoba, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków: pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze, wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań, jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze, pełni funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej, aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności PFR.

Poprzedni konkurs bez rezultatu

29 grudnia 2023 r. prezes PFR Paweł Borys napisał na platformie X, że Rada Nadzorcza PFR zamknęła trwający od 3 tygodni konkurs na stanowisko prezesa Grupy PFR bez rozstrzygnięcia, nie wpłynęła bowiem żadna kandydatura.

Borys dodał wtedy, że w związku z tym oraz zgodnie z zapisami statutu Grupy PFR, dotyczącymi wymogu powołania prezesa, dla prawidłowego działania zarządu, na prośbę i w uzgodnieniu z Radą Nadzorczą będzie nadal pełnił funkcję prezesa mino zakończenia kadencji. Będzie to trwało do czasu wyboru nowego prezesa - zaznaczył.

10 listopada 2023 r. Paweł Borys poinformował, że z końcem kadencji Zarządu PFR, czyli z końcem 2023 r. zrezygnuje z kierowania Funduszem, ustąpi także z funkcji szefa Rady Nadzorczej BGK. Borys został prezesem PFR 1 maja 2016 r.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa finansowa, oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

REKLAMA

PR24/PAP/SW

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej