Pogodowy armagedon w Szwecji. Kierowcy utknęli w ogromnych korkach

2024-04-03, 09:00

Pogodowy armagedon w Szwecji. Kierowcy utknęli w ogromnych korkach
Pogodowy armagedon w Szwecji. Foto: PAP/OLIVIER HOSLET

Fatalne warunki panują na drogach w południowej Szwecji między Goeteborgiem a Sztokholmem. Jak podano w komunikacie, z powodu obfitych opadów śniegu oraz silnego wiatru "użytkownicy dróg w wielu przypadkach utknęli na kilka godzin". 

Szwedzka policja ogłosiła tzw. stan specjalnego zdarzenia. Służby drogowe mają kłopoty w odśnieżaniu ciężkiego, mokrego śniegu. W mieście Joenkoeping wysłano do pomocy pojazdy gąsienicowe.

Szwedzkie media informują o chaosie. Zastanawiają się, czy powtórzy się sytuacja z początku stycznia, gdy w zaspach na drodze E22 między Kristianstad a Hoerby na południu kraju utknęło ponad tysiąc samochodów. W niedawnym raporcie w tej sprawie ujawniono, że zabrakło koordynacji i przepływu informacji między Urzędem ds. Transportu, lokalnymi władzami a policją.

Pomarańczowe ostrzeżenia

Szwedzki Instytut Meteorologii i Hydrologii (SMHI) wydał pomarańczowe ostrzeżenie dla obszaru między Goeteborgiem a Sztokholmem. Spodziewane są opady do 30 cm śniegu oraz silny wiatr. W środę niż przesunie się nad Gotlandię.

Czytaj także:

PAP/jt

Polecane

Wróć do strony głównej