Paryż 2024. Polscy siatkarze zagrają turniej tuż przed igrzyskami. Mocni rywale na horyzoncie

2024-04-04, 20:36

Paryż 2024. Polscy siatkarze zagrają turniej tuż przed igrzyskami. Mocni rywale na horyzoncie
Polscy siatkarze wiedzą już, w jakim mieście zagrają tuż przed wyjazdem na igrzyska w Paryżu. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

W dniach 20-21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się towarzyski turniej siatkarzy, w którym zagrają reprezentacje Polski, USA i Japonii. Czwarty uczestnik zostanie ogłoszony po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich. Impreza w Gdańsku będzie próbą generalną przed igrzyskami w Paryżu.

Polscy siatkarze, podobnie jak Amerykanie i Japończycy, są już pewni awansu na turniej olimpijski w Paryżu. Wciąż nie znamy jednak wszystkich uczestników rywalizacji w stolicy Francji.

Ostatnie pięć miejsc zostanie przyznanych na podstawie pozycji w rankingu FIVB po fazie interkontynentalnej Ligi Narodów.

Ostatni sprawdzian przed Paryżem

W czwartek ogłoszono, iż tuż przed startem igrzysk, w dniach 21-22 grudnia, w Ergo Arenie w Gdańsku odbędzie się dwudniowy turniej, który będzie próbą generalną dla czworga uczestników igrzysk.

Nie znamy jednak jeszcze wszystkich drużyn, które zagrają w Gdańsku. Czwarty zespół zostanie ogłoszony po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich. Wiadomo, że będzie nim reprezentacja, która znajdzie się wśród uczestników igrzysk w Paryżu.

- Pamiętamy, jak otrzymywaliśmy złote medale w tamtym roku na turnieju finałowym Ligi Narodów w Ergo Arenie. W naszym środowisku mówi się, że wszystkie medale, które po drodze były zdobywane, to są przystanki w drodze do Paryża. A ostatnim etapem przygotowań jest właśnie towarzyski turniej w Gdańsku - powiedział wiceprezes i sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk.

Tuż po turnieju w Gdańsku aktualni mistrzowie Europy wylecą do Francji.

Memoriał Wagnera także w lipcu

Wcześniej, w dniach 12-14 lipca, Biało-Czerwoni zagrają w krakowskiej Tauron Arenie w XXI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Ekipa trenera Nikoli Grbicia zmierzy się z Niemcami i Słowenią, czwarty zespół będzie znany w późniejszym terminie.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Czytaj także:

/empe/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej