Paryż 2024. Kiedy siatkarze i siatkarki poznają grupowych rywali? Losowanie odbędzie się w Polsce

2024-04-04, 16:20

Paryż 2024. Kiedy siatkarze i siatkarki poznają grupowych rywali? Losowanie odbędzie się w Polsce
Polscy siatkarze są już pewni udziału w turnieju na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Foto: PAP/Adam Warżawa

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk poinformował, że ceremonia losowania grup turniejów olimpijskich siatkarzy i siatkarek odbędzie się w Łodzi tuż przed rozpoczęciem turnieju finałowego Ligi Narodów mężczyzn.

Nie znamy jeszcze wszystkich uczestników turniejów siatkarzy i siatkarek na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Jesienią ubiegłego roku przepustkę na najważniejszą imprezę czterolecia zapewniły sobie jednak obie reprezentacje Polski. Najpierw prowadzone przez Stefano Lavariniego siatkarki wywalczyły awans w mocno obsadzonym turnieju w Łodzi, a potem grę w Paryżu zapewnili sobie polscy siatkarze. Podopieczni Nikoli Grbicia okazali się najlepsi podczas turnieju w Chinach.

Losowanie grup igrzysk w Polsce. "FIVB nam zaufało"

Do obsadzenia pozostało jeszcze po pięć miejsc zarówno w żeńskim, jak i w męskim turnieju. Ostatnich uczestników igrzysk wyłoni ranking FIVB opublikowany po zakończeniu faz interkontynentalnych tegorocznej Ligi Narodów.

Podział na grupy poznamy zatem dopiero wówczas, gdy zostaną wyłonieni uczestnicy obu turniejów. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej poinformował, iż ceremonia losowania odbędzie się w Łodzi, która w dniach 23-27 czerwca będzie gospodarzem turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy.

- FIVB zaufało nam, bo od lat organizujemy wielkie imprezy. Zaproponowali nam, by w przeddzień turnieju finałowego przeprowadzić losowanie. Będziemy już znali wszystkich zespoły, które zakwalifikowały się na igrzyska. Mam nadzieję, że losowanie będzie dla nas szczęśliwe - mówił Jacek Sęk cytowany na oficjalnej stronie PZPS.

Paryż 2024. Kto zagra w siatkarskich turniejach?

Póki co, pewne udziału w turnieju siatkarek, oprócz Polek, są reprezentacje Francji, Dominikany, Serbii, Turcji, Brazylii i Stanów Zjednoczonych.

W rywalizacji siatkarzy potencjalnymi rywalami Biało-Czerwonymi są drużyny narodowe Francji, Niemiec, Brazylii, USA, Japonii i Kanady.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Czytaj także:

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej