Mama najpiękniejszego manula z szansą na wygraną. Trzeba się jednak pośpieszyć
Po sukcesie swojego syna Magellana, samica dużego kota Mania ma szansę zostać ulubionym manulem wśród internautów. Głosowanie nad wyjściem z grupy "I" potrwa jeszcze kilka godzin.
2024-04-11, 15:45
W polskich mediach społecznościowych trwa wielka mobilizacja internautów. Po ubiegłorocznym sukcesie polskiego manula Magellana w organizowanym w internecie przez jeden z profili konkurs Manul World Cup 23, rosną nadzieje na kolejną wygraną Polski.
Po rozstrzygnięciu plebiscytu, w którym wygrał kot z poznańskiego zoo, Daily Mantle profil skupiający na portalu X miłośników tych zwierząt, rozpisał kolejną rywalizację.
Mania z szansą na wyjście z grupy
Obecnie trwa głosowanie na kolejne czwórki kotów w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej. Wśród manuli w grupie I znalazła się Mania, mama zwycięskiego w 2023 roku Magellana. Jeśli zbierze odpowiednią liczbę głosów, wyjdzie z grupy i zakwalifikuje się do drugiej rundy głosowań.
Oczywiście jest to tylko internetowa zabawa, ale polscy użytkownicy portalu X podchodzą do niej z dużym zaangażowaniem.
REKLAMA
- Kokosanka walczy o tytuł "Pingwina roku". Zwierzę z polskiego zoo podbija świat
- Znamy laureata Klimatycznej Bzdury Roku. Internauci wybrali "głodzenie przyrody"
Manul. Wielki kot z gór
Te osobliwe koty pojawiły się na Ziemi ok. 2 mln lat temu. Charakteryzuje je miejsce zamieszkania i budowa ciała. Dobrze czują się w terenach górskich, na odsłoniętych płaskowyżach i stepach. W naturze można je spotkać od Iranu po wschodni Kazachstan, Mongolię, południową Syberię i dużą część Chin. W Polsce manule można podziwiać przede wszystkim w ogrodach zoologicznych, m.in. we Wrocławiu czy Poznaniu.
Jest to ko o szerokiej głowie z niskim czołem i nieco płaskim pyszczkiem, przez co często ma srogi wzrok. Uroku dodają mu malutkie, szeroko rozstawione uszy.
O manulach mówi się, że są to dzicy samotnicy, którzy cenią sobie spokój. Krępa budowa ciała i krótkie łapy w połączeniu z długim włosiem sprawiają, że nie są w stanie szybko uciekać, ani sprawnie polować. Ich umaszczenie pozwala im na wtapianie się w otoczenie, co pomaga im w polowaniach - mogą niemal niezauważenie podejść jak najbliżej ofiary i zaatakować ją z zaskoczenia.
REKLAMA
st
REKLAMA