Sztuczna inteligencja stworzyła film. Zwiastun zaskakuje. Twórcy mówią o "wczesnym eksperymencie"

2024-04-15, 23:10

Sztuczna inteligencja stworzyła film. Zwiastun zaskakuje. Twórcy mówią o "wczesnym eksperymencie"
Kadr ze zwiastunu filmu "Next Stop Paris". Foto: YouTube

Latem odbędzie się premiera nietuzinkowego filmu. W internecie przedstawiono zwiastun "Next Stop Paris", komedii romantycznej wyprodukowanej głównie przy wykorzystaniu AI.

Samotna, porzucona przez niedoszłego małżonka kobieta wyjeżdża do Paryża, gdzie poznaje intrygującego mężczyznę, który towarzyszy jej w odkrywaniu uroków stolicy Francji - wydawać by się mogło, że nic specjalnego, ot powielony kolejny raz opis przeciętnego filmu romantycznego. I rzeczywiście można by się pod tym podpisać, gdyby nie fakt, że film "Next Stop Paris", wyprodukowany przez telewizję TLC, stworzyła sztuczna inteligencja.

W sieci opublikowano zwiastun filmu. W trwającej minutę zapowiedzi jest smutek, spowodowany zawodem miłosnym, jak i nadzieja, wyrażona historią ekscytującej relacji w bajkowym anturażu - widzimy karuzelę w lunaparku, rejs głównych bohaterów statkiem po Sekwanie czy jazdę motocyklem w tle Bramy św. Dionizego.

Sztuczna inteligencja stworzyła film. "Eksperyment"

"Next Stop Paris to krótki film romantyczny z udziałem profesjonalnych aktorów dubbingowych i ze scenariuszem, ale ożywiony dzięki najnowszej technologii animacji AI. Film zadebiutuje tego lata w internecie i aplikacji do transmisji strumieniowej TCLtv+" - czytamy w opisie zwiastunu.

Dodano, że zastosowana w produkcji technologia AI pozwala twórcom przesuwać granice, a jednocześnie wzmacniać przeżycia widzów.

- Postrzegamy "Next Stop Paris" jako wczesny eksperyment i nie możemy się doczekać, jak zostanie on przyjęty na rynku - skomentował Chris Regina, dyrektor ds. treści w TCL.

Czytaj także:

Obejrzyj zwiastun filmu "Next Stop Paris":

Łukasz Lubański/PR24.pl

Polecane

Wróć do strony głównej