Zima wraca do Polski. Temperatura mocno w dół, pojawi się też śnieg. W nocy przymrozki

2024-04-17, 16:30

Zima wraca do Polski. Temperatura mocno w dół, pojawi się też śnieg. W nocy przymrozki
W wysokich górach sypnie śniegiem. IMGW ostrzega też przed przymrozkami w nocy . Foto: Shutterstock/Roman Babakin&IMGW

Po wręcz letnich temperaturach do Polski napłynęło arktyczne powietrze. W środę wysoko w górach może spaść nawet 5 cm śniegu. A w nocy, w niektórych regionach Polski, temperatury spadną przy gruncie nawet do minus 3 st. C. 

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska poinformowała, że w rejonie Kaszub i Pomorza może pojawić się deszcz ze śniegiem, a na wschodzie kraju słabe, lokalne burze. W przeważającym obszarze Polski miejscami słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna nad morzem wyniesie około 5 st. C, w okolicy Ustki oraz Helu. Podobna temperatura utrzyma się w rejonach podgórskich Sudetów, Jelenia Góra, Kłodzko. Najcieplej na południowym wschodzie do 13 st. C. Na zachodzie kraju maksymalnie 9-10 st. C.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, który, w czasie burz na południu kraju, chwilami będzie porywisty do 40 km/h.

Przymrozki w nocy

W nocy pochmurno będzie na krańcach wschodnich, w okolicach Podlasia, Lubelszczyzny, Podkarpacia. Na pozostałym obszarze kraju pojawi się zachmurzenie małe i umiarkowane, chwilami duże. Zachmurzeniu będą towarzyszyć również liczne przejaśnienia. W całym kraju lokalnie mogą pojawić się niewielkie opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

W nocy wystąpią przymrozki. Temperatura minimalna w Łodzi wyniesie minus 2 st. C. W centrum i na zachodzie kraju również pojawi się temperatura ujemna do minus 2 st. C. Lokalnie przy gruncie temperatura może wynieść do minus 3 st. C. Najcieplej na wschodzie do 5 stopni C. Temperatura ujemna nie powinna wystąpić również w pasie nadmorskim. W pozostałych częściach kraju możliwy lekki mróz nad ranem. W górach pojawią się opady śniegu, przyrost do około 3 centymetrów.

Prognoza pogody na czwartek 

W czwartek utrzyma się zachmurzenie duże na północnym wschodzie, z większymi przejaśnieniami. Najwięcej przejaśnień na zachodzie i na południu. Miejscami przejściowe opady deszczu oraz opady śniegu w górach. Na zachodzie kraju mogą wystąpić słabe, lokalne burze.

Temperatura maksymalna w przeważającej części kraju będzie się wahać między 8 a 11 st. C. Najniższe temperatury około 5-6 st. C pojawią się na północnym wschodzie, w rejonach podgórskich Sudetów i na południu. Wiatr umiarkowany, północny i północno-zachodni, chwilami porywisty do około 40 km/h.

Kolejna noc z przymrozkami

W czwartek w nocy również pojawią się przymrozki oraz zachmurzenie. Nad ranem w przeważającej części kraju temperatury ujemne około minus 1 st. C.

PAP/kg

Polecane

Wróć do strony głównej