Usuwanie skutków ulewy. Lotnisko w Dubaju wraca do pełnego funkcjonowania

2024-04-18, 16:15

Usuwanie skutków ulewy. Lotnisko w Dubaju wraca do pełnego funkcjonowania
ZEA. Lotnisko w Dubaju w pełni operacyjne w ciągu doby. Foto: Christopher Pike/Associated Press/East News / @nexta_tv

W ciągu doby międzynarodowy port lotniczy w Dubaju ma całkowicie wznowić funkcjonowanie. Jego działanie było mocno utrudnione z uwagi na największe w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich opady.

Ostatni komunikat głosi, że odprawa na loty Emirates i Flydubai została ponownie otwarta w Terminalu 3.

O planowanym całkowitym przywróceniu lotów mówił dyrektor operatora lotniska w Dubaju Majed Al Joker. W telewizji Al Arabiya zapewnił, że gdy do tego dojdzie, zarządca przystąpi do szacowania strat.

Bieżące informacje dla polskich turystów o zmianach w obsłudze pasażerów na lotnisku w Dubaju przekazuje na portalu X ambasada RP w Abu Zabi.

Dubaj pod wodą. Winne działania rządu?

W kraju trwa usuwanie skutków kataklizmu. W wyniku błyskawicznej, krótkiej nawałnicy zalane i zniszczone są drogi Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Szkoły pozostaną zamknięte do przyszłego tygodnia. Władze wydały polecenie przeniesienia poszkodowanych rodzin w inne miejsce. Woda zalała też pustynne obszary.

Trwa spór ekspertów, czy ulewa nastąpiła naturalnie czy w wyniku stosowanej przez rząd modyfikacji pogody nazywanej zasiewaniem chmur. Pomaga ona sprowadzić deszcz w czasie częstej w Emiratach suszy.

Czytaj także:

Ulewy w Emiratach. Nieśmiała krytyka władz

Brak zdecydowanych działań władz w obliczu zjawiska jest nieśmiało krytykowany w mediach społecznościowych, choć nawet za taką krytykę pracującym w ZEA osobom niebędącym obywatelami tego kraju grożą konsekwencje prawne. Internauci zwracają uwagę, że oficjalne media były bezużyteczne w czasie najgorszej nawałnicy i nie informowały o aktualnej sytuacji na drogach. Wielu mieszkańców Dubaju musiało samodzielnie organizować pomoc za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Posłuchaj

Chaos po rekordowych ulewach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR) 0:37
+
Dodaj do playlisty

ms/IAR, PAP

Polecane

Wróć do strony głównej