Incydent podczas audiencji papieża Franciszka. W tłumie był groźny przestępca

2024-04-18, 17:02

Incydent podczas audiencji papieża Franciszka. W tłumie był groźny przestępca
Podczas audiencji doszło do zatrzymania groźnego przestępcy . Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Na placu Świętego Piotra w Watykanie zatrzymano groźnego przestępcę. 54-letni Moises Tejada znajduje się na liście najbardziej poszukiwanych kryminalistów w amerykańskim stanie Nowy Jork.

Włoski dziennik "La Repubblica" informację o zatrzymaniu podał w czwartek, chociaż do incydentu doszło 10 kwietnia. 54-letni obywatel Stanów Zjednoczonych Moises Tejada pojawił się wtedy na placu świętego Piotra.

Jego zachowanie zwróciło uwagę obecnych na miejscu policjantów. Jak informuje "La Repubblica", mężczyzna podczas interwencji funkcjonariuszy stawiał opór, a w trakcie przeszukania znaleziono przy nim trzy noże o długości 20 centymetrów. 

Zatrzymanie na placu św. Piotra. "Najgroźniejszy kryminalista w stanie Nowy Jork"

Tejada jest poszukiwany przez służby w Stanach Zjednoczonych, gdzie miał porywać, a następnie okradać agentów nieruchomości. Został wpisany na listę najgroźniejszych kryminalistów w stanie Nowy Jork. Przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości uciekł za granicę. 

"La Repubblica" informuje, że przed przyjazdem do Włoch 54-latek przez około dwa lata przebywał na terytorium Ukrainy, gdzie uczestniczył w działaniach zbrojnych. Potem zdecydował się na podróż do Włoch, gdzie dotarł przez Mołdawię. 

Obecnie 54-latek przebywa w areszcie. Włoskie służby czekają na reakcję Stanów Zjednoczonych. USA mogą wnieść o ekstradycję mężczyzny.

Czytaj także:

La Repubblica, polsatnews.pl, bartos/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej