Irański dowódca: nie wyrządzono żadnych szkód

2024-04-19, 08:00

Irański dowódca: nie wyrządzono żadnych szkód
Atak Izraela na bazę w Isfahanie. Jest reakcja jednego z dowódców irańskiej armii. Foto: ATTA KENARE/AFP/East News

- Podczas nocnego ataku nie wyrządzono żadnych szkód, nie ma też ofiar - przekazał wysokiej rangi dowódca irańskiej armii Siavosh Mihandoust w państwowej telewizji. Mówił, że odgłosy eksplozji w pobliżu irańskiej wojskowej bazy lotniczej związane były z przechwyceniem przez obronę powietrzną Isfahanu podejrzanych obiektów latających.

Według amerykańskich mediów Izrael uderzył w Iran. Była to odpowiedź za niedawny odwet Teheranu. Wcześniej Irańska telewizja Press TV, twierdziła, że nie było żadnego zagranicznego ataku.

Stany Zjednoczone miały otrzymać z wyprzedzeniem powiadomienie o zgłoszonym przez Izrael uderzeniu na Iran - wynika z informacji przekazanych przez wysokiego rangą urzędnika amerykańskiego. USA nie udzieliły jednak poparcia dla tej decyzji, ani nie wspierały Izraela.

Atak na Iran. Lotniska wznowiły loty

Dwa główne lotniska w Teheranie wznowiły loty, po tym jak je najpierw zawieszono w związku z doniesieniami o wybuchach.

"Wznowiono loty z lotnisk Imama Chomeiniego i Mehrabad" - podała oficjalna agencja informacyjna IRNA.

Izrael zaatakował cel w Syrii

Amerykańskie media poinformowały również o izraelskich atakach w Syrii. Jak przekazał szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, uderzenia Izraela "były wymierzone w instalację radarową syryjskiej armii" na południu kraju.

Posłuchaj

Wybuchy w Iranie. Relacja Katarzyny Ingram (IAR) 0:58
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/łl

Polecane

Wróć do strony głównej