Paryż 2024. Oto stroje reprezentacji Polski. "Połączenie nowego spojrzenia na symbole narodowe z ogniem pasji i walki"

2024-04-19, 13:37

Paryż 2024. Oto stroje reprezentacji Polski. "Połączenie nowego spojrzenia na symbole narodowe z ogniem pasji i walki"
Adidas zaprezentował stroje na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Foto: EMMANUEL DUNAND/AFP/East News

Firma Adidas zaprezentowała stroje reprezentacji, których jest sponsorem, na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wśród nich jest Polska, która niedawno nawiązała współpracę z niemieckim przedsiębiorstwem. 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Jesteśmy oficjalnym nadawcą radiowym tej imprezy.

Adidas zaprezentował stroje reprezentacyjne, które tego lata będą noszone przez sportowców z całego świata.

W kolekcji przygotowanej dla polskich sportowców dominują dwa kolory narodowej flagi. Nieodłącznym elementem jest, nawiązujący do godła Polski, orzeł. Na odzieży wyróżniać się będzie także unikalny nadruk - zakrzywione linie imitujące tańczące ruchy ognia, symbolizujące wewnętrzny ogień pasji. Jest to element łączący projekty wszystkich komitetów olimpijskich oraz paraolimpijskich występujących w kolekcji marki adidas.

"Nasza kolekcja to połączenie nowego spojrzenia na symbole narodowe z ogniem pasji i walki, który nosi w sobie każdy sportowiec. Stroje będą nosić zarówno polscy olimpijczycy, jak i paraolimpijczycy, bo kolekcja została tak zaprojektowana, by umożliwić wszystkim sportowcom - zarówno tym bez, jak i z niepełnosprawnościami - rywalizację na najwyższym poziomie, w pełnym poczuciu komfortu" - przekazał Polski Komitet Olimpijski we wpisie na portalu X.

"Wszystkich sportowców łączy pasja oraz chęć rywalizacji. Ten wewnętrzny ogień do walki płonie najjaśniej podczas dużych międzynarodowych imprez. W projektach adidas płomień został podkreślony poprzez efektowne czcionki i detale znajdujące się na odzieży stworzonej dla wspieranych przez adidas dziewięciu komitetów olimpijskich oraz sześciu komitetów paraolimpijskich" - czytamy na stronie PKOl.


fot. East News fot. East News

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca, a zakończą 11 sierpnia


Do tej pory z łącznej puli około 10 milionów biletów sprzedano już 7,9 mln, a 63 procent kart wstępu trafiło do miłośników sportu z Francji. Do tej pory z łącznej puli około 10 milionów biletów sprzedano już 7,9 mln, a 63 procent kart wstępu trafiło do miłośników sportu z Francji.


Czytaj także:

red/PKOl

Polecane

Wróć do strony głównej