Wpisy do KRS ws. mediów publicznych. Komunikat ministra kultury

2024-04-20, 10:07

Wpisy do KRS ws. mediów publicznych. Komunikat ministra kultury
Minister kultury i dziedzictwa narodowego: Wszystkie spółki mediów publicznych oraz PAP zostały skutecznie postawione w stan likwidacji. Foto: PAP/Leszek Szymański; PAP/Albert Zawada;Foto Olimpik/REPORTER

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz w wydanym komunikacie wyjaśnia, że wszystkie spółki mediów publicznych oraz Polska Agencja Prasowa zostały skutecznie postawione w stan likwidacji, co jest potwierdzone wpisami do Krajowego Rejestru Sądowego.

Komunikat to reakcja na oddalenie przez sąd wniosku o wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego zmian w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

Komunikat szefa MKiDN

Minister kultury i dziedzictwa narodowego stwierdza, że jedynymi organami uprawnionymi do reprezentacji tych spółek są likwidatorzy, którzy w odniesieniu do wszystkich 20 spółek zostali wymienieni w rejestrze przedsiębiorców KRS. Postanowienie referendarza sądowego z 5 kwietnia 2024 roku w sprawie Polskiej Agencji Prasowej S.A. w likwidacji dotyczy jedynie rady nadzorczej. Zostało ono skutecznie zaskarżone do sądu, w konsekwencji czego straciło swoją moc do czasu finalnego rozstrzygnięcia przez skład sędziowski. Uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki są ważne i obowiązujące do czasu ewentualnego prawomocnego uznania ich nieważności przez sąd.

KRRiT blokuje środki dla Polskiego Radia. "Działania dywersyjne"

Dlatego Rada Nadzorcza PAP S.A. w likwidacji powołana 19 grudnia 2023 roku działa w pełni legalnie i wykonuje na co dzień swoje obowiązki. Podobnie jak likwidator Spółki, pan Marek Błoński.

Trzy ważne orzeczenia

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje też, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy 18 kwietnia 2024 roku wydał trzy ważne orzeczenia w sprawie TVP S.A. w likwidacji. Umorzył postępowania w sprawie wniosków panów Macieja Łopińskiego, Michała Adamczyka i Tomasza Owsińskiego o ich wpis do KRS jako członków zarządu TVP, uznając, że wobec skutecznego otwarcia likwidacji i wpisania Daniela Gorgosza jako likwidatora Spółki, wszelki spór korporacyjny został zakończony.

Blokada środków abonamentowych dla Polskiego Radia. Komunikat prokuratury

iar/as

Polecane

Wróć do strony głównej