Aktywiści zakłócili zawody na Służewcu. Nagle wbiegli na tor i się położyli [WIDEO]

2024-04-20, 18:12

Aktywiści zakłócili zawody na Służewcu. Nagle wbiegli na tor i się położyli [WIDEO]
Aktywiści organizacji klimatycznej "Ostatnie Pokolenie" zakłócający otwarcie sezonu wyścigów konnych. Foto: PAP / Leszek Szymański

Dwóch aktywistów klimatycznych z organizacji Ostatnie Pokolenie zakłóciło otwarcie sezonu wyścigowego na Torze Służewiec w Warszawie. 

- Mężczyźni byli ubrani w pomarańczowe kamizelki i mieli ze sobą transparent z napisem "Ostatnie Pokolenie" - powiedział sierżant sztabowy Rafał Markiewicz z komendy stołecznej policji.

Aktywiści obsypali siebie i tor wyścigowy pomarańczowym proszkiem.

Posłuchaj

Dwóch mężczyzn zakłóciło otwarcie sezonu wyścigowego na Torze Służewiec (IAR) 0:17
+
Dodaj do playlisty

- Położyli się na torze. Ochrona obiektu zadzwoniła na policję i wyniosła te osoby poza jego teren. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i przewieźli na komendę policji - dodał.

Incydent na Służewcu. Aktywiści klimatyczni wbiegli na tor

Z powodu incydentu pierwsza gonitwa wystartowała z opóźnieniem. Policja prowadzi czynności i ustala okoliczności zdarzenia.

Rafał Markiewicz ze stołecznej komendy po godzinie 17 poinformował, że mężczyźni zostali zatrzymani. - Prowadzone są z nimi dalsze czynności - zaznaczył.

Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty złamania artykułu 60 ustawy o imprezach masowych, który mówi o odpowiedzialności karnej za zakłócanie przebiegu imprezy. Grozi za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

Czytaj także:

IAR/bartos

Polecane

Wróć do strony głównej