"Schyłek życia męża stanu i naukowca". Douglas w roli Benjamina Franklina

2024-05-03, 07:00

"Schyłek życia męża stanu i naukowca". Douglas w roli Benjamina Franklina
Michael Douglas w roli Benjamina Franklina podczas jego francuskiej misji. Foto: mat. prom.

- Michael Douglas okazuje się być stworzony do roli człowieka, który równie wiarygodnie wygląda w futrzanej amerykańskiej czapce, jak i eleganckich ubiorach z francuskiego dworu - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, który z Łukaszem Adamskim zrecenzowali nowości serialowe.

Michael Douglas tym razem wcielił się w Benjamina Franklina w miniserialu historycznym "Franklin". Jest grudzień 1776 roku. Znany na całym świecie za sprawą swoich eksperymentów z elektrycznością Amerykanin przybywa do Paryża. Witany na ulicach francuskiej stolicy wynalazca, przybył do Europy z tajną misją, której stawką jest niepodległość Stanów Zjednoczonych.

- Nie mówimy o jakimś epizodziku z życia Benjamina Franklina, ale o schyłku życia męża stanu i naukowca, o bardzo ważnym okresie w jego długiej i bujnej biografii. Michael Douglas doskonale pokazuje różne twarze Franklina - przebiegłego dyplomaty, drukarza, który nie boi się pobrudzić rąk, mądrego polityka, ale jednocześnie bawidamka - opisał Gociek.

Posłuchaj

Piotr Gociek i Łukasz Adamski o nowościach serialowych (Polskie Radio 24 / Nakręceni – magazyn premier filmowych) 24:59
+
Dodaj do playlisty

"Sympatyk" i "Przeklęty"

Prowadzący wyrazili w audycji swoje wrażenia po obejrzeniu miniserialu "Sympatyk". To historia podwójnego szpiega, który pracuje dla CIA i jednocześnie kontynuuje tajne operacje dla partii komunistycznej w Wietnamie. W czterech różnych rolach wystąpił tutaj Robert Downey Jr.

Na koniec krytycy rozmawiali na temat drugiego sezonu serialu dokumentalnego "Przeklęty: życie i śmierci Roberta Dursta".

Więcej w nagraniu. 

*** 

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzący: Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Data emisji: 2.05.2024

Godzina: 23.05

PR24/st

Polecane

Wróć do strony głównej