Mają dość pijanych turystów na Majorce i Ibizie. Nowe przepisy i wysokie kary na hiszpańskich wyspach

2024-05-11, 09:30

Mają dość pijanych turystów na Majorce i Ibizie. Nowe przepisy i wysokie kary na hiszpańskich wyspach
Hiszpańskie wyspy wprowadzają ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Foto: Shutterstock/Matej Kastelic

Baleary walczą z plagą pijaństwa wśród turystów. Dlatego wprowadzają ograniczenia dotyczące spożycia alkoholu na ulicach.

Alkohol będzie teraz można spożywać w miejscu publicznym jedynie w wyznaczonych miejscach. Osoby przyłapane na piciu poza tymi obszarami zostaną ukarane grzywną w wysokości od 500 do 1 500 euro.

Ponadto zaostrzono przepisy dotyczące łodzi imprezowych. Takie statki nie będą mogły zbliżać się do wyznaczonych obszarów na odległość mniejszą niż jedna mila morska.

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Dotyczą popularnych kurortów

Ograniczenia będą dotyczyły między innymi popularnych kurortów turystycznych, takich jak Playa de Palma i Magaluf na Majorce oraz Sant Antonio na Ibizie. Zaczną obowiązywać od niedzieli 11 maja.

Według ustawodawcy, takie regulacje mają zmniejszyć liczbę zachowań antyspołecznych i wymusić zmianę modelu turystycznego wysp.

REKLAMA

Nowe prawo zaostrza przepisy ustawy o ograniczeniu spożycia alkoholu, którą wprowadzono na wyspach w 2020 roku. Wtedy Baleary jako pierwsze w Europie ograniczyły sprzedaż alkoholu w niektórych strefach turystycznych. Ustawa zakazuje między innymi sprzedaży alkoholu w godzinach od 21.30 do 8.

Czytaj także:

IAR/bartos

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej