Tej flagi nie pokazano podczas Eurowizji. Jest reakcja KE

2024-05-13, 21:25

Tej flagi nie pokazano podczas Eurowizji. Jest reakcja KE
Iskrzy na linii Komisja Europejska - Europejska Unia Nadawców. Foto: Shutterstock / LightField Studios

Zakaz pokazywania unijnej flagi podczas sobotniego finału Eurowizji wywołał zgrzyt na linii Komisja Europejska - Europejska Unia Nadawców. Wiceszef KE Margaritis Schinas wysłał ostry w tonie list do prezes EBU.

"Wielu zastanawia się co i kogo reprezentuje konkurs Eurowizji" - napisał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej w reakcji na zakaz powiewania unijnych flag wprowadzony przez Europejską Unię Nadawców.

Zdaniem Margaritisa Schinas, ta decyzja rzuca się cieniem na konkurs, który w założeniu ma być radosną okazją do świętowania.

EBU przyczyniła się do zdyskredytowania symbolu

"Niecały miesiąc przed wyborami europejskimi, w czasie niepokojów geopolitycznych, kiedy Unia jest atakowana przez autorytarne reżimy, decyzja EBU przyczyniła się do zdyskredytowania symbolu, którzy łączy wszystkich Europejczyków" - napisał wiceszef Komisji domagając się od szefostwa Europejskiej Unii Nadawców wyjaśnień.

A to wszystko 10 dni przed debatą w Europarlamencie kandydatów międzynarodówek europejskich na najwyższe stanowisko w Komisji, której organizatorem jest właśnie EBU.

REKLAMA

Czytaj także:

IAR/Beata Płomecka


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej