Massimiliano Allegri zwolniony z Juventusu. Skandaliczne zachowanie ukarane

2024-05-17, 19:22

Massimiliano Allegri zwolniony z Juventusu. Skandaliczne zachowanie ukarane
Massimiliano Allegri nie jest już trenerem Juventusu. Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Massimiliano Allegri nie jest już trenerem piłkarzy Juventusu Turyn. Powodem zwolnienia było niekulturalne zachowanie 56-letniego szkoleniowca, m.in. wobec sędziów, w trakcie środowego finału Pucharu Włoch, który "Stara Dama" wygrała z Atalantą Bergamo 1:0.

Puchar Włoch. Allegri zwolniony po wygranej

Allegri wpadł w furię w doliczonym czasie gry po niepomyślnej dla Juventusu decyzji sędziego. Rzucił wówczas marynarką, a także krzyczał w stronę arbitrów. Ukarano go za to czerwoną kartką. Po meczu natomiast wdał się jeszcze w kłótnię z dyrektorem sportowym Juventusu oraz miał był agresywny wobec dziennikarzy.

Władze ligi ukarały go za to zawieszeniem na dwa mecze i grzywną w wysokości 5000 euro. Juventus natomiast postanowił go zwolnić.

"Zwolnienie jest następstwem zachowań, które uznano za niezgodne z wartościami Juventusu" - poinformował w oświadczeniu turyński klub. Na zwolnienie zanosiło się po sezonie, jednak zachowanie krewkiego trenera, o którym pisano właściwie wszędzie, cytując niedopuszczalne słowa i groźby wobec dyrektora sportowego.

REKLAMA

Zachowanie z ostatnich minut było doprawdy skandaliczne... nawet jak na Allegriego, który wielokrotnie dawał ponieść się nerwom, jednak chyba nigdy do tego stopnia.

Zawodnikami Juventusu są bramkarz Wojciech Szczęsny i napastnik Arkadiusz Milik.

Allegri pracował w Juventusie od maja 2021 roku, a wcześniej w latach 2014-19, kiedy to sięgnął w sumie po jedenaście trofeów, zapisaując się na zawsze w historii klubu. Po pięć razy zdobywał ze "Starą Damą" mistrzostwo i Puchar Włoch. Dwukrotnie dotarł z nią do finału Ligi Mistrzów.

REKLAMA

Mijający sezon był jednak rozczarowaniem. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Juventus w tabeli Serie A jest dopiero czwarty.

Tymczasowo zespół objął Paolo Montero, który prowadzi w Turynie drużynę do lat 19.

Czytaj także:

ps

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej