Ewa Swoboda inspiracją dla milionów. "Kobieta pocisk" ma swoją własną Barbie. "Warto być sobą"

2024-05-22, 11:20

Ewa Swoboda inspiracją dla milionów. "Kobieta pocisk" ma swoją własną Barbie. "Warto być sobą"
Ewa Swoboda ma własna lakę Barbie . Foto: PAP/Paweł Skraba/Instagram Barbie

Ewa Swoboda ma swoją własną wersję lalki Barbie. Halowa wicemistrzyni świata dostąpiła tego zaszczytu wraz z ośmioma innymi zawodniczkami z całego świata. "Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram" - podkreśliła Ewa Swoboda. 

Ewa Swoboda to sportsmenka z charyzmą. Ma własne zdanie, gdy jest wzruszona płacze, a gdy jest zła mówi o tym. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek. Szybka jak błyskawica mistrzyni, "kobieta pocisk".

W tym roku przed Polką udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, czyli najważniejsza impreza dla każdego sportowca, gdzie Polka będzie celowała wysoko. Tymczasem firma Mattel przed rozpoczęciem igrzysk wypuściła na rynek serie lalek Barbie. Wybrano Ewę Swobodę i osiem innych zawodniczek z różnych dyscyplin, które mają być uznawane za wzory kobiet do naśladowania.

"Jestem przeszczęśliwa, że Barbie doceniła moją historię i wyróżniła mnie obok ośmiu innych niesamowitych sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam własną lalkę Barbie, która wygląda jak ja - jedyny taki egzemplarz na Świecie" - napisała Ewa Swoboda.

"Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób" - dodała.

Oprócz Ewy Swobody lalkę na swoje podobieństwo otrzymały Venus Williams (tenis), Mary Fowler, Christine Sinclair (piłka nożna), Estelle Mossely (boks), Susana Rodriguez (paratriathlon), Federica Pellegrini (pływanie) oraz Rebeca Andrade i Alexa Moreno (gimnastyka sportowa).

– Rzucając światło na te inspirujące zawodniczki i ich historie, mamy nadzieję szerzyć przekonanie, że każda młoda dziewczyna zasługuje na możliwość realizowania swoich pasji i przekształcania swoich marzeń w rzeczywistość – powiedziała wiceprezydent Barbie Krista Berger.


Matel 

W CV Ewy Swobody oprócz tytułu halowej wicemistrzyni świata w biegu na 60m jest tez srebrny medal mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 metrów, złoto igrzysk europejskich w biegu na 100 metrów czy też złoto halowych ME na dystansie 60 metrów. 

Ewa Swoboda sięgnęła po srebrny medal na dystansie 60 m podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow. Świetna postawa Polki nie uszła uwadze legendarnego Michaela Johnsona - czterokrotnego mistrza olimpijskiego i ośmiokrotnego mistrza świata, który skomplementował ją w mediach społecznościowych. Pochwały ze strony amerykańskiego biegacza nieco zawstydziły 26-latkę, ale nie dłużej niż na ułamek sekundy!

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej