Euro 2024. Michał Probierz uchylił rąbka tajemnicy ws. powołań. Selekcjoner zaskoczył

2024-05-23, 21:30

Euro 2024. Michał Probierz uchylił rąbka tajemnicy ws. powołań. Selekcjoner zaskoczył
Michał Probierz. Foto: Lukasz Gdak/East News

Michał Probierz zapowiedział, że na poprzedzające Euro 2024 zgrupowanie powoła 28 zawodników, a więc o dwóch więcej niż przewiduje limit piłkarzy na turnieju. Selekcjoner ujawnił też jeden z wariantów ustawienia napastników, który może zaskoczyć wielu kibiców.

Wśród 28 powołanych na czerwcowe mecze z Turcją i Ukrainą znajdzie się dodatkowy bramkarz z Ekstraklasy. Na antenie TVN 24 Probierz przyznał, że kadra na turniej jest już niemal skompletowana.

- Czekamy do ostatniej kolejki, ogłosimy powołania 29 maja, żeby nie wskazać nikogo kontuzjowanego. Ze sztabem ustalilśmy już większość zawodników. Mogę zdradzić, powołujemy 28 zawodników plus jednego bramkarza z polskiej ligi - zapowiedział,

Probierz został także zapytany o to, kto pomoże Lewandowskiemu w ataku w trakcie meczów Euro. Anita Werner wymieniła nazwiska Arkadiusza Milika, Karola Świderskiego i Adama Buksy. Selekcjoner wtedy wspomniał, że jedną z opcji jest także... Kamil Grosicki. To może oznaczać, że piłkarz Pogoni znajdzie się w gronie powołanych.

Probierz przyznaje, że Biało-Czerwoni na Euro 2024 trafili do wymagającej grupy. Selekcjoner wierzy jednak, że jego podopieczni są w stanie wywalczyć awans do fazy pucharowej.

- Po pierwsze, trzeba dobrze grać, później wyjść z grupy i dalej patrzeć, co się wydarzy. Jeżeli wyjdziemy z tej grupy, to będziemy jednym z zespołów, który będzie faworytem. (...) Grupa jest silna, szanujemy przeciwników, ale się ich nie obawiamy – stwierdził selekcjoner. – Wierzę w wyjście z grupy i po to tam jedziemy – dodał.

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

Polacy rozpoczną udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024 Grupy Euro 2024
Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej