Piłkarskie ME U-17. Sukces Biało-Czerwonych. Polacy rozbili Słowację i zagrają w ćwierćfinale

Reprezentacja Polski do lat 17 w ostatnim meczu grupowym wysoko pokonała Słowację 4:0 (3:0) i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy, które odbywają się na Cyprze. Nasi piłkarze zajęli drugie miejsce w tabeli, za Włochami, którzy w drugim poniedziałkowym spotkaniu wygrali ze Szwedami 2:1.

2024-05-27, 20:50

Reprezentacja Polski U-17 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy . Foto: PR/Łączy Nas Piłka

Polacy mieli zdecydowaną przewagę i już do przerwy prowadzili 3:0. Bohaterem meczu w Achnie był Michael Izunwanne, który zdobył dwie bramki i zainicjował akcję, po której Oskar Pietuszewski efektownym uderzeniem piętą pokonał słowackiego bramkarza. W drugiej połowie błąd słowackich obrońców wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Stanisław Gieroba, ustalając wynik.

Wcześniej Polacy przegrali z Włochami 0:2 i zremisowali ze Szwedami.

W równolegle rozgrywanym meczu Szwedzi prowadzili z Włochami 1:0 i ten wynik pozbawiał Biało-Czerwonych awansu. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego w końcówce zdobyli jednak dwa gole i z kompletem zwycięstw wygrali grupę C, a Polacy z dorobkiem czterech punktów zajęli drugie miejsce. Trzeci Szwedzi zdobyli dwa, a ostatni Słowacy - jeden.

W czwartkowym ćwierćfinale Polacy spotkają się z Portugalią, najlepszym zespołem niezwykle silnej grupy D, w której rywalizowały także reprezentacje Anglii, Francji i Hiszpanii.

Finał zaplanowano na 5 czerwca.

Bramki: Michael Izunwanne (11, 45), Oskar Pietuszewski (30), Stanisław Gieroba (68).

Skład reprezentacji Polski: Mateusz Jeleń - Bartosz Kriegler, Kacper Potulski, Dawid Szwiec - Mateusz Szczepaniak (75-Filip Baniowski), Jakub Adkonis (67-Igor Brzyski), Mateusz Dziewiatowski (70-Michał Wróblewski), Dominik Sarapata, Dawid Mazurek (70-Bartosz Mazurek) - Oskar Pietuszewski (67-Stanisław Gieroba), Michael Izunwanne.