Liga Narodów siatkarzy. Nikola Grbić odkrył karty. Liderzy wracają do kadry

Nikola Grbić ogłosił 14-osobową kadrę na drugi turniej w ramach Ligi Narodów. Do Fukuoki polecą m.in. mistrzowie Polski oraz kapitan reprezentacji.

2024-05-28, 13:33

Grbić dokonał aż ośmiu zmian przed turniejem w Fukuoce. Foto: MICHAL KLAG/REPORTER

Biało-Czerwoni rozpoczęli zmagania w LN

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest bardzo ważny dla reprezentantów Polski. Mistrzowie Europy najpierw będą bronili tytułu w Lidze Narodów, a potem powalczą o upragniony olimpijski medal podczas igrzysk w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Rywalizację Polacy zaczęli od turnieju w Antalyi. W meczu ze Stanami Zjednoczonymi pewnie triumfowali w trzech setach.

W kolejnym meczu podopieczni Nikoli Grbicia pokonali w czterech setach Kanadę. W trzecim spotkaniu Polacy ograli Holendrów 3:0. Ostatnim rywalem Biało-Czerwonych w Antalyi była Słowenia, która niespodziewanie zwyciężyła z obrońcami tytułu w trzech setach.

Choć przewaga w rankingu FIVB nad drugimi Włochami wydaje się spora, wyraźna porażka może okazać się zimnym prysznicem dla Biało-Czerwonych.

Później Polaków czekają jeszcze turnieje w Fukuoce i Ljubljanie. W każdym z nich rozegrają po cztery mecze. Turniej finałowy w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się w dniach 27-30 czerwca.

Nadchodzą posiłki. Aż osiem zmian w kadrze reprezentacji Polski

Trener Nikola Grbić ogłosił kadrę na najbliższe zmagania w Japonii. Do kadry wraca kapitan Bartosz Kurek, a także zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy odpoczywali po intensywnej końcówce sezonu - Norbert Huber, Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak

Do zmian doszło także na pozycji rozgrywającego - w Fukuoce zagrają Marcin Janusz oraz Jan Firlej. Na pierwsze minuty w tegorocznej edycji LN będą mogli liczyć też Karol Kłos i Łukasz Kaczmarek. To daje aż osiem zmian w porównaniu do kadry, która rozgrywała mecze podczas turnieju w Antalyi.