Liga Narodów siatkarzy. Próba generalna przed igrzyskami. TERMINARZ POLAKÓW I TABELA

2024-06-21, 10:00

Polscy siatkarze bronią trofeum w Lidze Narodów . Foto: PAP/Adam Warżawa

Polscy siatkarze przed rokiem triumfowali w Lidze Narodów. Jak spiszą się w kolejnej edycji imprezy, która będzie dla nich też próbą generalną przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu? Oto terminarz meczów podopiecznych Nikoli Grbicia.

• Przed rokiem Polacy triumfowali w turnieju finałowym w Gdańsku. Tym razem najlepsze osiem drużyn powalczy o zwycięstwo w rozgrywkach w Łodzi
  • Liga Narodów będzie dla Biało-Czerwonych kluczowym testem formy przed igrzyskami w Paryżu

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest bardzo ważny dla reprezentantów Polski. Mistrzowie Europy najpierw będą bronili tytułu w Lidze Narodów, a potem powalczą o upragniony olimpijski medal podczas igrzysk w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Liga Narodów jest zatem kluczowym sprawdzianem formy naszych reprezentantów przed najważniejszą imprezą sportową czterolecia.

Polscy siatkarze z niemal idealnym bilansem

Przed rokiem Biało-Czerwoni triumfowali w turnieju finałowym Ligi Narodów w Gdańsku. Już wiadomo, że, bez względu na wyniki w fazie interkontynentalnej, podopieczni Nikoli Grbicia będą bronili tytułu w Łodzi, gdzie tym razem zostanie rozegrany turniej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn rozgrywek.

Zanim do tego dojdzie, polscy siatkarze rozegrają jednak 12 meczów podczas trzech turniejów rundy zasadniczej. Rywalizację zaczęli w Antalyi od meczu ze Stanami Zjednoczonymi, w którym pewnie triumfowali w trzech setach.

W kolejnym meczu podopieczni Nikoli Grbicia pokonali w czterech setach Kanadę. W trzecim spotkaniu Polacy ograli Holendrów 3:0. Ostatnim rywalem Biało-Czerwonych w Antalyi była Słowenia, która niespodziewanie zwyciężyła z obrońcami tytułu w trzech setach.

Fukuoka, Ljubljana, a potem Łódź

Biało-Czerwoni rozpoczęli turniej w japońskiej Fukuoce od zwycięstwa w meczu z Bułgarami (3:1). Znakomicie Polacy spisali się w meczu z Turcją, którą pokonali w trzech szybkich setach. W swoim trzecim meczu Biało-Czerwoni rozbili Japończyków 3:0.

Zmagania w Fukuoce podopieczni Nikoli Grbicia zakończyli porażką z Brazylią (1:3).

Na koniec fazy zasadniczej Biało-Czerwoni przyjechali do Lublany. Rywalizację w stolicy Słowenii rozpoczęli od pokonania Włochów 3:0.

Turniej finałowy w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się w dniach 27-30 czerwca.

Liga Narodów siatkarzy 2024: TERMINARZ meczów Polaków w rundzie zasadniczej: