Ocalili życie 25-latka. Skuteczna akcja policyjnego patrolu
Szybka i zdecydowana akcja policyjnego przewodnika psa tropiącego uratowała życie mężczyzny, który znalazł się w kryzysie emocjonalnym. - 25-latek jest pod fachową opieką lekarzy - zapewnili szczecińscy funkcjonariusze.
2024-06-02, 09:18
- Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał informację o zaginięciu 25-latka, który wysłał SMS-y do swojej matki, w których zdeklarował myśli samobójcze - przekazali szczecińscy policjanci. Jak dodali, z przesłanych informacji wynikało, że ten młody człowiek może znajdować się w rejonie torów kolejowych pod jakimś wiaduktem.
Szybka akcja ratownicza
W odpowiedzi przewodnik psa służbowego z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych natychmiast rozpoczął ze swoim czworonożnym partnerem Spinem akcję poszukiwawczą.
- Podczas sprawdzenia terenów z taką właśnie infrastrukturą st. sierż. Damian Zawalski podjął decyzję o próbie nawęszenia z podłoża, po którym mógł przemieszczać się zaginiony. Spin podjął pracę węchową i doprowadził do wiaduktu znajdującego się w okolicach ul. Gdańskiej - ujawniali kulisy akcji szczecińscy funkcjonariusze.
Taktyka poszukiwań okazała się skuteczna. Mundurowy i jego czworonożny partner odnaleźli zaginionego. Policjanci zapewniają, że mężczyzna jest już bezpieczny. - 25-latek został zabrany przez pogotowie do jednego ze szpitali - poinformowali.
REKLAMA
Kryzysy samobójcze. Jak im zapobiegać?
- Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie - apelują policjanci. Zachęcają też, by nawiązać kontakt ze specjalistami. Jak podkreślają, rozmowa z ekspertami będzie najlepszym rozwiązaniem.
Podajemy telefony alarmowe, które mogą pomóc w trudnej sytuacji:
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14.00 do 22.00,
116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
REKLAMA
800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
- Jeżeli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy - informują funkcjonariusze. - Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - dodają.
- Wodne karetki wypłynęły na mazurskie jeziora. Pierwsze interwencje
- Koparka natrafiła na pocisk z II wojny. Są poszkodowani w eksplozji
- W kajaku 11-latek. O krok od tragedii na Jeziorze Rożnowskim
policja.gov.pl/kg/wmkor
REKLAMA