Polska - Ukraina. Dramat Arkadiusza Milika. Polak trafił do szpitala i nie pojedzie na Euro 2024

2024-06-07, 23:30

Arkadiusz Milik bardzo szybko opuścił boisko podczas meczu Polska - Ukraina. Foto: PAP/Piotr Nowak

Arkadiusz Milik nie zaliczy meczu z Ukrainą do udanych. Polski napastnik już w drugiej minucie spotkania doznał kontuzji kolana, przez co nie mógł kontynuować gry. – Uraz eliminuje Arka Milika z udziału w mistrzostwach Europy - poinformował selekcjoner Michał Probierz po towarzyskim spotkaniu, które Polska wygrała 3:1.

Arkadiusz Milik znalazł się w szerokiej, 29-osobowej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.

Dla napastnika Juventusu było to pierwsze powołanie do drużyny narodowej od października ubiegłego roku. Selekcjoner Michał Probierz dał Milikowi szansę na grę w wyjściowym składzie w piątkowym meczu towarzyskim Polska - Ukraina na PGE Narodowym w Warszawie.

Niestety, już w drugiej minucie Arkadiusz Milik, próbując odebrać piłkę rywalowi, poczuł ból w okolicach lewego kolana. Po chwili usiadł na murawie i kilkadziesiąt sekund później opuścił plac gry, podpierany przez dwóch członków sztabu medycznego. Jego miejsce na boisku zajął debiutujący w narodowych barwach Kacper Urbański.

Kontuzja wyglądała bardzo groźnie. Dość powiedzieć, że 30-letni napastnik w przeszłości dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe, a poprzednie mistrzostwa Europy przegapił z powodu urazu.

<<< RELACJA Z MECZU POLSKA vs UKRAINA >>>

Obrazki schodzącego z boiska Milika były bardzo niepokojące, a po spotkaniu okazało się, że sprawdził się najgorszy scenariusz - napastnik nie będzie w stanie zagrać na Euro 2024. Trafił do szpitala i przejdzie operację.

– Sam mecz dobrze się dla nas rozpoczął, poza urazem Arka oczywiście. Mieliśmy kilka okazji bramkowych, zdobyliśmy trzy bramki, ale następnie brakowało nam dłuższego utrzymywania się przy piłce. Zespół Ukrainy nieco nas przełamał, ale dobrze na to odpowiedzieliśmy. Po przerwie znów mieliśmy okazje do strzelenia goli, nie udało nam się to, ale dobrze reagowaliśmy, co widzieliśmy, że trzeba poprawić – wytłumaczył trener Michał Probierz.

Selekcjoner poinformował również, że na pytania odpowie na sobotniej konferencji prasowej, która odbędzie się o godzinie 12:00.

Finałowy turniej w Niemczech rozpocznie się już 14 czerwca.

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

Polacy rozpoczną udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.