Wspinaczka bez zabezpieczeń na wieżowiec. Polski "Spider Man" aresztowany w Buenos Aires

2024-06-12, 07:55

Argentyńska policja zatrzymała Polaka, który bez lin i zabezpieczeń wspinał się na wieżowiec w Buenos Aires. Jak donoszą lokalne media, zatrzymany to 36-letni polski influencer Marcin Banot, znany także jako "Spider Man".

Mężczyzna, ubrany w koszulkę argentyńskiej reprezentacji piłkarskiej, próbował wdrapać się na dach 125-metrowego wieżowca 200 Della Paolera znany też jako Globant Tower. Jego wspinaczkę obserwował tłum zebrany przed budynkiem.

Zatrzymany na 25. piętrze

Ktoś z wnętrza budynku zadzwonił jednak na numer alarmowy. Na miejsce wysłano ponad 30 strażaków, karetki pogotowia i samochody policyjne.

Czytaj także:

REKLAMA

Wspinacz został zatrzymany, kiedy dotarł na wysokość 25. piętra, do "zdobycia" budynku zabrakło mu pięciu pięter. Mężczyzna nie opierał się, kiedy służby ściągały go z budynku.

Zapłata za akcję ratunkową na Globant Tower

Polak został aresztowany i może zostać obciążony kosztami akcji ratunkowej. Szef lokalnych władz miasta Buenos Aires Jorge Macri zapowiedział w serwisie X, że będzie wnioskował do wymiaru sprawiedliwości, aby nakazał wspinaczowi zapłacić za "całą operację" przeprowadzoną przez służby.

Według źródeł portalu Infobae prokuratura wniosła o aresztowanie wspinacza pod zarzutem przestępstwa polegającego na naruszeniu miru domowego lub lokalu komercyjnego, za co grozi kara od sześciu miesięcy do dwóch lat więzienia.

REKLAMA

Wspinaczka też w Paryżu

36-latek wspinał się na wieżowce w innych krajach, a swoje wyczyny pokazuje w mediach społecznościowych. Wdrapał się między innymi na wieżowiec Montparnasse w Paryżu, za co francuski sąd skazał go na karę więzienia w zawieszeniu.

"

W Argentynie próbę wspinaczki na wieżowiec podjął już w zeszłym tygodniu, ale wtedy uniemożliwiła mu to policja.

IAR/PAP/clarin.com/fc

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej