Biejat nie wyklucza wyjścia Lewicy z rządu. "Decyzja w ciągu najbliższych dni"

2024-06-13, 17:20

Biejat nie wyklucza wyjścia Lewicy z rządu. "Decyzja w ciągu najbliższych dni"
Magdalena Biejat nie wykluczyła, że Lewica wyjdzie z rządu. Foto: Krystian Maj/KPRM/X/@PremierRP

- Będziemy podejmować decyzję, czy zostać w rządzie, czy nie, oraz czy, i w jakim kształcie, funkcjonować jako koalicja lewicowa - powiedziała w Polskim Radiu 24 wicemarszałkini Senatu z Nowej Lewicy Magdalena Biejat. - Decyzja, w jaki sposób będziemy ze sobą współpracować, zapadnie w ciągu najbliższych dni - dodała. 

- Naszym celem na najbliższe dni jest podjęcie decyzji, w którym kierunku będziemy iść - powiedziała w Polskim Radiu 24 wicemarszałkini Senatu z Lewicy Magdalena Biejat komentując wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

- Potrzebny jest silny głos Lewicy, która - niezależnie od układów rządowych, niezależnie od tego, czy w koalicji będzie, czy nie, będzie w stanie jednoznacznie walczyć o obniżanie cen mieszkań w dużych miastach, prawa pracownicze, prawa kobiet, związki partnerskie. Potrzebny jest wyrazisty głos - podkreślała.

- To, czego dziś potrzebujemy w debacie publicznej, to silniejszy i jednoznaczny głos Lewicy. Czy to w kwestii obecnej polityki rządu i strefy buforowej, czy w kwestii dopłat do kredytów. Lewica zlewająca się z innymi partiami w koalicji nie daje powodu wyborcom, by na nią głosować. To oczywiste - analizowała. 

"Decyzja zapadnie w ciągu dni". Biejat o przyszłości Lewicy

Na uwagę, że wszystkie istotne postulaty Lewicy wzbudzą protesty i być może trzeba przejść do opozycji, odparła, że "być może tak". - To jest sprawa, nad którą należy się zastanowić - przyznała. 

REKLAMA

- Decyzję, czy zostać w rządzie, czy nie oraz czy, i w jakim kształcie, funkcjonować jako koalicja lewicowa w kolejnych tygodniach, miesiącach i latach, będziemy podejmować. Decyzja o tym, w jaki sposób będziemy ze sobą współpracować, w którą stronę pójdziemy i jakim językiem będziemy mówić do wyborców, zapadnie w ciągu najbliższych dni - przyznała Magdalena Biejat. 

Czytaj także: 

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego Lewica zdobyła poparcie 6,3 proc. Polaków. Daje jej to trzy miejsca w PE. 

Więcej w nagraniu


Posłuchaj

Magdalena Biejat gościem Przemysława Szubartowicza (Rozmowa Polskiego Radia 24) 11:08
+
Dodaj do playlisty

***

Audycja: Rozmowa Polskiego Radia 24

Prowadzący: Przemysław Szubartowicz

REKLAMA

Gość: Magdalena Biejat (wicemarszałkini Senatu, Nowa Lewica)

Data emisji: 13.06.2024

Godzina emisji: 16.36


Polskie Radio 24/ mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej