O krok od śmierci na pustyni. Śmigłowiec ratował odwodnionych turystów

2024-06-15, 06:35

O krok od śmierci na pustyni. Śmigłowiec ratował odwodnionych turystów
Od czerwca do sierpnia temperatury w tym rejonie mogą sięgać nawet 50 stopni . Foto: Shutterstock/Sergey Demo SVDPhoto

Para turystów, która była na pieszej wycieczce na pustyni w południowej Kalifornii, opadła z sił w temperaturze sięgającej plus 105 st. w skali Fahrenheita (ok. 41 st. w skali Celsjusza). Skończyła im się też woda. W ostatniej chwili zdołali wezwać pomoc dzwoniąc na numer ratunkowy 911.

Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Riverside, nierozważni turyści wybrali się na wycieczkę w bezludnym pustynnym rejonie, położonym na południe od Parku Narodowego Joshua Tree.

W akcji śmigłowiec ratowniczy

Załoga ratowniczego śmigłowca zdołała ich odnaleźć w rejonie nazwanym Painted Canyon, kiedy chronili się przed palącymi niemiłosiernie promieniami słońca na dnie wyschniętego potoku.

Ratownicy opuścili się na linach i wciągnęli ich na pokład. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Stan mężczyzny był nieco lepszy, ale również wymagał hospitalizacji.

Biuro szeryfa przyznało, że niefortunni turyści mieli dużo szczęścia, bowiem groziła im niechybna śmierć, gdyby ratownicy ich nie odnaleźli. Biuro ostrzegło, że wycieczki na pustynię o tej porze roku są niezwykle ryzykowne.

REKLAMA

Czytaj także:

PAP/ka

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej