Nie żyje Łukasz Lipiński. Zastępca redaktora naczelnego "Polityki" miał 51 lat

2024-06-18, 14:17

Nie żyje Łukasz Lipiński. Zastępca redaktora naczelnego "Polityki" miał 51 lat
Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki". Foto: Wojciech Olkusnik/East News

W wieku 51 lat zmarł Łukasz Lipiński. Był zastępcą redaktora naczelnego "Polityki" i szefem serwisu polityka.pl. "Żegnamy go z wielkim żalem i niedowierzaniem. Będzie nam go bardzo brakować" - napisała redakcja tygodnika.

Łukasz Lipiński pracę jako dziennikarz zaczynał w lokalnym oddziale "Gazety Wyborczej" w Gdańsku. Spędził tam 15 lat. Potem trafił do Warszawy, by być "filarem działu gospodarczego" - wspomina redakcja "Polityki". Szefował również działowi zagranicznemu.

"Niewielu tak orientowało się w sprawach europejskich jak Łukasz" - podkreślają redakcyjni koledzy.

Następnie - przez cztery lata - prowadził dział krajowy "Gazety Wyborczej".

Nie żyje Łukasz Lipiński. Miał 51 lat

Następnie dziennikarz zaczął tworzyć serwis analityczny Polityka Insight - od samego początku. Był tam dyrektorem do spraw analiz.

REKLAMA

"Poszliśmy pod prąd - w czasach, gdy wszyscy narzekają na obniżający się poziom dziennikarstwa i tabloidyzację mediów, zbudowaliśmy serwis oparty na wysokiej jakości, analizie informacji i często wyspecjalizowanej wiedzy" - pisał w mediach społecznościowych.

W 2018 r. został redaktorem naczelnym serwisu Polityka.pl. Pełnił również funkcję zastępcy redaktora naczelnego "Polityki" do spraw wydań cyfrowych.

Jak wspominają jego redakcyjni koledzy:

"Poprowadził go do dużych zmian, które były niezbędne w sytuacji, gdy wartościowe dziennikarstwo musiało przestawić się w sieci na model subskrypcyjny".

REKLAMA

Jak wspomina redakcja tygodnika:

"Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 procent, tak chciał - tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: »zwolnij, odpocznij«".

polityka.pl/pb/kormp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej