Połączenie PiS i Suwerennej Polski. Jan Dziedziczak: forma ma znaczenie

2024-06-19, 18:36

- Włączenie, połączenie? Forma ma znaczenie, ale pamiętajmy, że nasze ugrupowania współpracują ze sobą od lat. Suwerenna Polska, Partia Republikańska i Porozumienie Jarosława Gowina startowały w wyborach z list PiS. Miejmy świadomość, że nie odbywało się to na zasadzie pełnego partnerstwa - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Dziedziczak. 

Od dłuższego czasu PiS prowadzi rozmowy o połączeniu z Suwerenną Polską. Przejawem tego wydaje się być odejście z Janusza Kowalskiego z partii Zbigniewa Ziobry.- Janusz Kowalski był i jest w klubie parlamentarnym PiS. Nic mi nie wiadomo o jego przejściu do PiS, nie złożył akcesu. Najważniejsze jest to, że pozostaje w Zjednoczonej Prawicy. Jego odejście byłoby wyraźnym sygnałem, że dzieje się coś złego - powiedział Jan Dziedziczak. 

PiS i Suwerenna Polska razem? 

Gość Polskiego Radia 24 przyznał też, że trwają pracę na rzecz połączenia PiS i Suwerennej Polski.

- Włączenie, połączenie? Forma ma znaczenie, ale pamiętajmy, że nasze ugrupowania współpracują ze sobą od lat. Suwerenna Polska, Partia Republikańska i Porozumienie Jarosława Gowina startowały w wyborach z list PiS. Miejmy świadomość, że nie odbywało się to na zasadzie pełnego partnerstwa. To PiS osiągał wyniki na poziomie 30-40 proc., a mniejsze partie zdobywały kilka procent poparcia. Cieszymy się, że jest wola porozumienia. To tylko dobrze, nasz obóz łączy się, a nie dzieli. Skutek będzie taki, że razem będziemy silniejsi - podsumował poseł PiS.   

Posłuchaj

Jan Dziedziczak gościem Krzysztofa Grzybowskiego (Rozmowa Polskiego Radia 24) 11:55
+
Dodaj do playlisty

O swoim odejściu z Suwerennej Polski poseł Kowalski poinformował w mediach społecznościowych. "Dziś przestaję być członkiem Suwerennej Polski. Złożyłem rezygnację. O Koleżankach i Kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach. Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości i Parlamentarnym Zespole Proste Podatki" - napisał poseł Janusz Kowalski na platformie X.

REKLAMA

Janusz Kowalski w przeszłości działał w Prawie i Sprawiedliwości oraz Platformie Obywatelskiej. W latach 2009-2010 pracował w Kancelarii Prezydenta. W latach 2014-2015 pełnił funkcję wiceprezydenta Opola. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa Polskiego Radia 24

REKLAMA

Prowadzi: Krzysztof Grzybowski

Gość: Jan Dziedziczak (PiS)

Data emisji: 19.06.2024

Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej